Luk
Logo for RW Erfurt

Om RW Erfurt

Land: Tyskland
Stadion: Steigerwaldstadion
Placering: Erfurt, Tyskland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 20.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af RW Erfurt

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordeast #13
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om RW Erfurt fra nyhedsarkivet

Nyheder om RW Erfurt

12/11 12:11
24/08 15:57
29/04 18:15
29/04 13:36
18/04 13:28
29/01 17:54


Spillertrup for RW Erfurt

Nr. Navn Position
3. Jonas Struss (21 år) Forsvar
5. Francis Adomah (27 år) Angreb
6. Andre Laurito (35 år) Forsvar
8. Liridon Vocaj (25 år) Midtbane
11. Aloy Ihenacho (24 år) Angreb
17. Luka Marino Odak (29 år) Forsvar
18. Darryl Geurts (25 år) Midtbane
20. Bastian Kurz (22 år) Forsvar
21. Jens Möckel (31 år) Forsvar
29. Samir Benamar (27 år) Midtbane
30. Lukas Cichos (23 år) Målmand
Maximilian Engl (21 år) Målmand
Julian Knoll (20 år) Målmand
Florian Neuhold (26 år) Forsvar
Till Schwarz (19 år) Forsvar
Patrick Hädrich (19 år) Forsvar
Ben-Luca Moritz (19 år) Forsvar
Marc Fleischhauer (20 år) Forsvar
Alexander Ludwig (35 år) Midtbane
Marcel Kaffenberger (25 år) Midtbane
Ahmed Waseem Razeek (24 år) Midtbane
George Kelbel (27 år) Midtbane
Morten Rüdiger (24 år) Midtbane
Max Schwitalla (19 år) Midtbane
Simon Baldus (20 år) Midtbane
Calvin Gehret (19 år) Midtbane
Daniel Rechberger (23 år) Midtbane
Hans Oeftger (20 år) Midtbane
Velimir Jovanovic (32 år) Angreb
Selim Aydemir (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Viktoria 1889 Berlin
RW Erfurt
2 – 0
27. juli 13:30
1. runde
RW Erfurt
Lokomotive Leipzig
2 – 2
31. juli 19:30
2. runde
Cottbus
RW Erfurt
5 – 3
4. august 13:30
3. runde
RW Erfurt
VfB Auerbach
2 – 1
16. august 19:00
4. runde
RW Erfurt
ZFC Meuselwitz
1 – 2
21. august 19:00
6. runde
Optik Rathenow
RW Erfurt
vs
28. august 19:00
5. runde
Berliner AK 07
RW Erfurt
vs
1. september 13:30
7. runde
RW Erfurt
BFC Dynamo
vs
15. september 15:00
8. runde
Wacker Nordhausen
RW Erfurt
vs
20. september 19:00
9. runde
RW Erfurt
BSG Chemie Leipzig
vs
29. september 13:30
10. runde
Babelsberg
RW Erfurt
vs
6. oktober 13:30
11. runde
RW Erfurt
Bischofswerdaer FV
vs
20. oktober 13:30
12. runde
FSV Union Fürstenwalde
RW Erfurt
vs
27. oktober 13:30
13. runde
RW Erfurt
Germania Halberstadt
vs
3. november 13:30
14. runde
SV Lichtenberg 47
RW Erfurt
vs
10. november 13:30
15. runde
RW Erfurt
VSG Altglienicke
vs
24. november 13:30
16. runde
Hertha Berlin II
RW Erfurt
vs
1. december 13:30
17. runde
RW Erfurt
FC Viktoria 1889 Berlin
vs
8. december 13:30
18. runde
Lokomotive Leipzig
RW Erfurt
vs
15. december 13:30
19. runde
RW Erfurt
Cottbus
vs
2. februar 13:30
20. runde
VfB Auerbach
RW Erfurt
vs
9. februar 13:30
21. runde
RW Erfurt
Optik Rathenow
vs
16. februar 13:30
22. runde
ZFC Meuselwitz
RW Erfurt
vs
23. februar 13:30
23. runde
RW Erfurt
Berliner AK 07
vs
1. marts 13:30
24. runde
BFC Dynamo
RW Erfurt
vs
8. marts 13:30
25. runde
RW Erfurt
Wacker Nordhausen
vs
15. marts 13:30
26. runde
BSG Chemie Leipzig
RW Erfurt
vs
22. marts 13:30
27. runde
RW Erfurt
Babelsberg
vs
5. april 13:30
28. runde
Bischofswerdaer FV
RW Erfurt
vs
12. april 13:30
29. runde
RW Erfurt
FSV Union Fürstenwalde
vs
19. april 13:30
30. runde
Germania Halberstadt
RW Erfurt
vs
26. april 13:30
31. runde
RW Erfurt
SV Lichtenberg 47
vs
3. maj 13:30
32. runde
VSG Altglienicke
RW Erfurt
vs
10. maj 13:30
33. runde
RW Erfurt
Hertha Berlin II
vs
16. maj 13:30
34. runde