Luk
Logo for RW Erfurt

Om RW Erfurt

Land: Tyskland
Stadion: Steigerwaldstadion
Placering: Erfurt, Tyskland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 20.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af RW Erfurt

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordeast #18
har ikke vundet i samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om RW Erfurt fra nyhedsarkivet

Nyheder om RW Erfurt

12/11 12:11
24/08 15:57
29/04 18:15
29/04 13:36
18/04 13:28
29/01 17:54


Spillertrup for RW Erfurt

Navn Position
Maximilian Engl (22 år) Målmand
Julian Knoll (20 år) Målmand
Lukas Cichos (24 år) Målmand
Florian Neuhold (26 år) Forsvar
Till Schwarz (20 år) Forsvar
Patrick Hädrich (20 år) Forsvar
Marc Fleischhauer (20 år) Forsvar
Jonas Struss (22 år) Forsvar
Andre Laurito (36 år) Forsvar
Luka Marino Odak (30 år) Forsvar
Bastian Kurz (23 år) Forsvar
Jens Möckel (32 år) Forsvar
Alexander Ludwig (36 år) Midtbane
Marcel Kaffenberger (26 år) Midtbane
George Kelbel (27 år) Midtbane
Max Schwitalla (19 år) Midtbane
Simon Baldus (21 år) Midtbane
Calvin Gehret (20 år) Midtbane
Daniel Rechberger (24 år) Midtbane
Hans Oeftger (20 år) Midtbane
Liridon Vocaj (26 år) Midtbane
Velimir Jovanovic (32 år) Angreb
Francis Adomah (27 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Viktoria 1889 Berlin
RW Erfurt
2 – 0
27. juli 13:30
1. runde
RW Erfurt
Lokomotive Leipzig
2 – 2
31. juli 19:30
2. runde
Cottbus
RW Erfurt
5 – 3
4. august 13:30
3. runde
RW Erfurt
VfB Auerbach
2 – 1
16. august 19:00
4. runde
RW Erfurt
ZFC Meuselwitz
1 – 2
21. august 19:00
6. runde
Optik Rathenow
RW Erfurt
0 – 0
28. august 19:00
5. runde
Berliner AK 07
RW Erfurt
1 – 1
1. september 13:30
7. runde
RW Erfurt
BFC Dynamo
2 – 1
15. september 15:00
8. runde
Wacker Nordhausen
RW Erfurt
1 – 0
20. september 18:00
9. runde
RW Erfurt
BSG Chemie Leipzig
0 – 0
29. september 13:30
10. runde
Babelsberg
RW Erfurt
1 – 1
5. oktober 13:30
11. runde
RW Erfurt
Bischofswerdaer FV
3 – 0
18. oktober 19:00
12. runde
FSV Union Fürstenwalde
RW Erfurt
3 – 0
26. oktober 13:30
13. runde
RW Erfurt
Germania Halberstadt
0 – 1
1. november 19:00
14. runde
SV Lichtenberg 47
RW Erfurt
4 – 0
10. november 13:30
15. runde
RW Erfurt
VSG Altglienicke
1 – 1
23. november 13:30
16. runde
Hertha Berlin II
RW Erfurt
0 – 0
29. november 18:00
17. runde
RW Erfurt
FC Viktoria 1889 Berlin
1 – 0
8. december 13:30
18. runde
Lokomotive Leipzig
RW Erfurt
2 – 1
15. december 13:30
19. runde
RW Erfurt
Cottbus
0 – 0
1. februar 16:00
20. runde
VfB Auerbach
RW Erfurt
0 – 0
8. februar 13:30
21. runde
RW Erfurt
Optik Rathenow
0 – 0
15. februar 13:30
22. runde
ZFC Meuselwitz
RW Erfurt
0 – 0
23. februar 13:30
23. runde
RW Erfurt
Berliner AK 07
0 – 0
1. marts 13:30
24. runde
BFC Dynamo
RW Erfurt
0 – 0
6. marts 19:00
25. runde
RW Erfurt
Wacker Nordhausen
0 – 0
13. marts 19:00
26. runde
BSG Chemie Leipzig
RW Erfurt
0 – 0
21. marts 13:30
27. runde
RW Erfurt
Babelsberg
0 – 0
5. april 13:30
28. runde
Bischofswerdaer FV
RW Erfurt
0 – 0
12. april 13:30
29. runde
RW Erfurt
FSV Union Fürstenwalde
0 – 0
19. april 13:30
30. runde
Germania Halberstadt
RW Erfurt
0 – 0
26. april 13:30
31. runde
RW Erfurt
SV Lichtenberg 47
0 – 0
3. maj 13:30
32. runde
VSG Altglienicke
RW Erfurt
0 – 0
10. maj 13:30
33. runde
RW Erfurt
Hertha Berlin II
0 – 0
16. maj 13:30
34. runde