Luk
Logo for SV Lichtenberg 47

Om SV Lichtenberg 47

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af SV Lichtenberg 47

Turnering Placering Form
Regionalliga Nordeast #8
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om SV Lichtenberg 47 fra nyhedsarkivet

Nyheder om SV Lichtenberg 47

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VfB Auerbach
SV Lichtenberg 47
0 – 1
27. juli 13:30
1. runde
SV Lichtenberg 47
Optik Rathenow
1 – 1
31. juli 18:00
2. runde
ZFC Meuselwitz
SV Lichtenberg 47
2 – 0
4. august 13:30
3. runde
SV Lichtenberg 47
Berliner AK 07
1 – 0
17. august 13:30
4. runde
SV Lichtenberg 47
Wacker Nordhausen
vs
24. august 13:30
6. runde
BFC Dynamo
SV Lichtenberg 47
vs
28. august 18:00
5. runde
BSG Chemie Leipzig
SV Lichtenberg 47
vs
1. september 13:30
7. runde
SV Lichtenberg 47
Optik Rathenow
vs
10. september 17:15
2. runde
SV Lichtenberg 47
Babelsberg
vs
15. september 13:30
8. runde
Bischofswerdaer FV
SV Lichtenberg 47
vs
21. september 13:30
9. runde
SV Lichtenberg 47
FSV Union Fürstenwalde
vs
29. september 13:30
10. runde
Germania Halberstadt
SV Lichtenberg 47
vs
6. oktober 13:30
11. runde
SV Lichtenberg 47
FC Viktoria 1889 Berlin
vs
20. oktober 13:30
12. runde
SV Lichtenberg 47
VSG Altglienicke
vs
27. oktober 13:30
13. runde
Hertha Berlin II
SV Lichtenberg 47
vs
3. november 13:30
14. runde
SV Lichtenberg 47
RW Erfurt
vs
10. november 13:30
15. runde
Lokomotive Leipzig
SV Lichtenberg 47
vs
24. november 13:30
16. runde
SV Lichtenberg 47
Cottbus
vs
1. december 13:30
17. runde
SV Lichtenberg 47
VfB Auerbach
vs
8. december 13:30
18. runde
Optik Rathenow
SV Lichtenberg 47
vs
15. december 13:30
19. runde
SV Lichtenberg 47
ZFC Meuselwitz
vs
2. februar 13:30
20. runde
Berliner AK 07
SV Lichtenberg 47
vs
9. februar 13:30
21. runde
SV Lichtenberg 47
BFC Dynamo
vs
16. februar 13:30
22. runde
Wacker Nordhausen
SV Lichtenberg 47
vs
23. februar 13:30
23. runde
SV Lichtenberg 47
BSG Chemie Leipzig
vs
1. marts 13:30
24. runde
Babelsberg
SV Lichtenberg 47
vs
8. marts 13:30
25. runde
SV Lichtenberg 47
Bischofswerdaer FV
vs
15. marts 13:30
26. runde
FSV Union Fürstenwalde
SV Lichtenberg 47
vs
22. marts 13:30
27. runde
SV Lichtenberg 47
Germania Halberstadt
vs
5. april 13:30
28. runde
FC Viktoria 1889 Berlin
SV Lichtenberg 47
vs
12. april 13:30
29. runde
VSG Altglienicke
SV Lichtenberg 47
vs
19. april 13:30
30. runde
SV Lichtenberg 47
Hertha Berlin II
vs
26. april 13:30
31. runde
RW Erfurt
SV Lichtenberg 47
vs
3. maj 13:30
32. runde
SV Lichtenberg 47
Lokomotive Leipzig
vs
10. maj 13:30
33. runde
Cottbus
SV Lichtenberg 47
vs
16. maj 13:30
34. runde