LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for FCA Walldorf

Om FCA Walldorf

Land: Tyskland
Stadion: FC-Astoria-Stadion
Placering: Walldorf, Tyskland (Se på Google Maps)
Træner: Matthias Born


Turneringer med deltagelse af FCA Walldorf

Turnering Placering Form
Regionalliga Sydvest #13
er ubesejret 3 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FCA Walldorf fra nyhedsarkivet

Nyheder om FCA Walldorf

26/10 20:24


Spillertrup for FCA Walldorf

Nr. Navn Position
1. Jürgen Rennar (29 år) Målmand
3. John Malanga (22 år) Forsvar
4. Pascal Pellowski (30 år) Forsvar
5. Jannik Mohr (22 år) Forsvar
6. Timo Weber (24 år) Midtbane
7. Tim Fahrenholz (25 år) Midtbane
8. Yakub Polat (23 år) Midtbane
9. Nicolai Gross (29 år) Angreb
11. Andre Becker (22 år) Angreb
12. Dominik Sandritter (23 år) Målmand
13. Jonas Kiermeier (26 år) Forsvar
16. Harun Solak (25 år) Angreb
17. Patrick Geist (24 år) Midtbane
18. David Etzold (25 år) Angreb
19. Marcus Meyer (27 år) Forsvar
20. Niklas Horn (28 år) Midtbane
21. Tabe Nyenty (30 år) Forsvar
22. Marcel Carl (25 år) Angreb
23. Benjamin Hofmann (30 år) Forsvar
24. Thorben Stadler (29 år) Forsvar
25. Andreas Schön (29 år) Midtbane
27. Nico Hillenbrand (32 år) Midtbane
28. Steffen Haas (31 år) Midtbane
Michael Hiegl (26 år) Målmand
Pasqual Pander (21 år) Forsvar
Max Müller (25 år) Forsvar
Simon Kranitz (22 år) Midtbane
Tim Grupp (24 år) Midtbane
Erik Wekesser (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Pirmasens
FCA Walldorf
2 – 1
28. juli 14:00
1. runde
FCA Walldorf
Kickers Offenbach
1 – 1
3. august 19:00
2. runde
Wormatia Worms
FCA Walldorf
1 – 3
7. august 19:00
3. runde
FCA Walldorf
Homburg
0 – 3
11. august 14:00
4. runde
Elversberg
FCA Walldorf
1 – 0
22. august 19:00
5. runde
FCA Walldorf
Stuttgart II
1 – 1
25. august 14:00
6. runde
FCA Walldorf
Mainz 05 II
0 – 2
1. september 14:00
7. runde
Ulm
FCA Walldorf
1 – 0
8. september 14:00
8. runde
FCA Walldorf
Hoffenheim II
0 – 1
14. september 19:00
9. runde
SC Hessen Dreieich
FCA Walldorf
0 – 0
21. september 19:00
10. runde
FCA Walldorf
FSV Frankfurt
0 – 0
28. september 19:00
11. runde
Freiburg II
FCA Walldorf
2 – 1
6. oktober 14:00
12. runde
FCA Walldorf
Saarbrücken
3 – 6
13. oktober 14:00
13. runde
Eintracht Stadtallendorf
FCA Walldorf
1 – 4
20. oktober 14:00
14. runde
FCA Walldorf
TSV Steinbach
0 – 1
26. oktober 19:00
15. runde
Waldhof Mannheim
FCA Walldorf
3 – 3
3. november 14:00
16. runde
FCA Walldorf
TSG Balingen
3 – 0
10. november 14:00
17. runde
FCA Walldorf
Pirmasens
0 – 2
23. november 19:00
18. runde
Kickers Offenbach
FCA Walldorf
2 – 1
2. december 14:00
19. runde
FCA Walldorf
Wormatia Worms
3 – 2
8. december 14:00
20. runde
Homburg
FCA Walldorf
3 – 0
23. februar 14:00
21. runde
FCA Walldorf
Elversberg
0 – 5
1. marts 19:00
22. runde
Stuttgart II
FCA Walldorf
0 – 1
8. marts 19:00
23. runde
Mainz 05 II
FCA Walldorf
1 – 1
12. marts 19:00
24. runde
FCA Walldorf
Ulm
2 – 1
16. marts 14:00
25. runde
FCA Walldorf
SC Hessen Dreieich
5 – 0
30. marts 14:00
27. runde
FSV Frankfurt
FCA Walldorf
0 – 1
5. april 19:00
28. runde
Hoffenheim II
FCA Walldorf
2 – 0
9. april 19:00
26. runde
FCA Walldorf
Freiburg II
2 – 2
13. april 14:00
29. runde
Saarbrücken
FCA Walldorf
0 – 0
20. april 14:00
30. runde
FCA Walldorf
Eintracht Stadtallendorf
2 – 1
27. april 14:00
31. runde
TSV Steinbach
FCA Walldorf
0 – 1
4. maj 14:00
32. runde
FCA Walldorf
Waldhof Mannheim
0 – 3
11. maj 14:00
33. runde
TSG Balingen
FCA Walldorf
3 – 3
18. maj 14:00
34. runde