Luk
Logo for Preußen Münster

Om Preußen Münster

Land: Tyskland
Stadion: Preussenstadion
Placering: Munster, Tyskland
Kapacitet: 15.050 tilskuere
Træner: Sascha Hildmann


Turneringer med deltagelse af Preußen Münster

Turnering Placering Form
Regionalliga Vest #4
har vundet samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Preußen Münster fra nyhedsarkivet

Nyheder om Preußen Münster

13/10 09:25
02/03 21:26
26/10 15:53
17/08 17:53
30/10 20:53
26/06 21:34
27/07 07:47


Spillertrup for Preußen Münster

Nr. Navn Position
4. Jannik Borgmann (22 år) Forsvar
5. Julian Schauerte (32 år) Forsvar
7. Seref Ozcan (24 år) Angreb
10. Kevin Pires-Rodrigues (29 år) Midtbane
13. Ole Kittner (33 år) Forsvar
15. Simon Scherder (27 år) Forsvar
18. Dominik Klann (21 år) Midtbane
19. Marian Prinz (20 år) Målmand
21. Nicolai Remberg (20 år) Midtbane
22. Okan Erdogan (22 år) Forsvar
27. Joel Grodowski (22 år) Angreb
30. Marcel Hoffmeier (21 år) Midtbane
33. Niklas Heidemann (25 år) Forsvar
35. Maximilian Schulze-Niehues (31 år) Målmand
46. Julian Conze (21 år) Forsvar
Stephan Tantow (31 år) Målmand
Mehmet Kara (36 år) Midtbane
Jules Schwadorf (28 år) Midtbane
Joshua Holtby (24 år) Midtbane
Alexander Langlitz (29 år) Angreb
Benedikt Zahn (24 år) Angreb
Ousman Touray (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SV Rödinghausen
Preußen Münster
1 – 1
4. september 18:00
1. runde
Preußen Münster
Bergisch Gladbach
4 – 0
12. september 14:00
2. runde
SV Straelen
Preußen Münster
1 – 2
16. september 19:30
3. runde
Preußen Münster
VfB Homberg
2 – 1
19. september 14:00
4. runde
Wuppertal
Preußen Münster
1 – 1
23. september 19:30
5. runde
FC Köln II
Preußen Münster
1 – 0
3. oktober 14:00
7. runde
Preußen Münster
Sportfreunde Lotte
4 – 1
10. oktober 14:00
8. runde
RW Essen
Preußen Münster
1 – 0
17. oktober 14:00
9. runde
Preußen Münster
SC Wiedenbrück
2 – 1
21. oktober 19:30
10. runde
Bonner SC
Preußen Münster
vs
24. oktober 14:00
11. runde
Dortmund II
Preußen Münster
vs
3. november 19:30
13. runde
Preußen Münster
RW Ahlen
vs
7. november 14:00
14. runde
Lippstadt
Preußen Münster
vs
14. november 14:00
15. runde
Preußen Münster
Fortuna Düsseldorf II
vs
21. november 14:00
16. runde
Fortuna Köln
Preußen Münster
vs
25. november 19:30
17. runde
Preußen Münster
FC Wegberg-Beeck
vs
28. november 14:00
18. runde
Preußen Münster
Gladbach II
vs
5. december 14:00
19. runde
Oberhausen
Preußen Münster
vs
13. december 14:00
20. runde
Preußen Münster
Alemannia Aachen
vs
15. december 19:30
6. runde
Preußen Münster
Schalke 04 II
vs
19. december 14:00
21. runde
Preußen Münster
SV Rödinghausen
vs
16. januar 14:00
22. runde
Bergisch Gladbach
Preußen Münster
vs
23. januar 14:00
23. runde
Preußen Münster
SV Straelen
vs
30. januar 14:00
24. runde
VfB Homberg
Preußen Münster
vs
6. februar 14:00
25. runde
Preußen Münster
Wuppertal
vs
13. februar 14:00
26. runde
Alemannia Aachen
Preußen Münster
vs
20. februar 14:00
27. runde
Preußen Münster
FC Köln II
vs
27. februar 14:00
28. runde
Sportfreunde Lotte
Preußen Münster
vs
6. marts 14:00
29. runde
Preußen Münster
RW Essen
vs
13. marts 14:00
30. runde
SC Wiedenbrück
Preußen Münster
vs
20. marts 14:00
31. runde
Preußen Münster
Bonner SC
vs
27. marts 14:00
32. runde
Preußen Münster
Dortmund II
vs
7. april 19:30
34. runde
RW Ahlen
Preußen Münster
vs
10. april 14:00
35. runde
Preußen Münster
Lippstadt
vs
17. april 14:00
36. runde
Fortuna Düsseldorf II
Preußen Münster
vs
24. april 14:00
37. runde
Preußen Münster
Fortuna Köln
vs
8. maj 14:00
38. runde
FC Wegberg-Beeck
Preußen Münster
vs
15. maj 14:00
39. runde
Gladbach II
Preußen Münster
vs
22. maj 14:00
40. runde
Preußen Münster
Oberhausen
vs
29. maj 14:00
41. runde
Schalke 04 II
Preußen Münster
vs
5. juni 14:00
42. runde