Luk
Logo for Schalke 04 II

Om Schalke 04 II

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Schalke 04 II

Turnering Placering Form
Regionalliga Vest #18
har spillet uafgjort i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Schalke 04 II fra nyhedsarkivet

Nyheder om Schalke 04 II

22/06 08:48


Spillertrup for Schalke 04 II

Navn Position
Toni Tapalovic (38 år) Målmand
Denis Wieszolek (23 år) Målmand
Marvin Pachan (29 år) Forsvar
Mike Brömer (22 år) Forsvar
Sascha Dum (33 år) Midtbane
Sandro Plechaty (22 år) Midtbane
Marcel Langer (22 år) Midtbane
Rogier Krohne (32 år) Angreb
Christian Erwig (35 år) Angreb
Alexander Schiller
Mike Holtheuer (36 år)
Christoph Müller
Patrick Prang (38 år)
Sebastian Westerhoff (33 år)
Louis Hulsmann (23 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Schalke 04 II
Lippstadt
1 – 1
10. august 14:00
3. runde
Bonner SC
Schalke 04 II
0 – 0
17. august 15:30
4. runde
Fortuna Düsseldorf II
Schalke 04 II
vs
24. august 15:00
5. runde
Schalke 04 II
SC Verl
vs
31. august 14:00
6. runde
Gladbach II
Schalke 04 II
vs
6. september 18:00
7. runde
Schalke 04 II
Fortuna Köln
vs
15. september 15:00
8. runde
Bergisch Gladbach
Schalke 04 II
vs
20. september 18:00
9. runde
Sportfreunde Lotte
Schalke 04 II
vs
28. september 14:00
11. runde
Schalke 04 II
Wuppertal
vs
5. oktober 14:00
12. runde
Alemannia Aachen
Schalke 04 II
vs
12. oktober 14:00
13. runde
Schalke 04 II
TuS Haltern
vs
19. oktober 14:00
14. runde
Dortmund II
Schalke 04 II
vs
26. oktober 14:00
15. runde
Schalke 04 II
Oberhausen
vs
29. oktober 14:00
1. runde
Schalke 04 II
VfB Homberg
vs
2. november 14:00
16. runde
FC Köln II
Schalke 04 II
vs
9. november 14:00
17. runde
Schalke 04 II
SV Rödinghausen
vs
16. november 14:00
18. runde
Schalke 04 II
RW Essen
vs
23. november 14:00
10. runde
Wattenscheid
Schalke 04 II
vs
30. november 14:00
19. runde
Oberhausen
Schalke 04 II
vs
7. december 14:00
20. runde
Lippstadt
Schalke 04 II
vs
25. januar 14:00
22. runde
Schalke 04 II
Bonner SC
vs
1. februar 14:00
23. runde
Schalke 04 II
Fortuna Düsseldorf II
vs
8. februar 14:00
24. runde
SC Verl
Schalke 04 II
vs
15. februar 14:00
25. runde
Schalke 04 II
Gladbach II
vs
22. februar 14:00
26. runde
Fortuna Köln
Schalke 04 II
vs
29. februar 14:00
27. runde
Schalke 04 II
Bergisch Gladbach
vs
7. marts 14:00
28. runde
RW Essen
Schalke 04 II
vs
14. marts 14:00
29. runde
Schalke 04 II
Sportfreunde Lotte
vs
21. marts 14:00
30. runde
Wuppertal
Schalke 04 II
vs
28. marts 14:00
31. runde
Schalke 04 II
Alemannia Aachen
vs
4. april 14:00
32. runde
TuS Haltern
Schalke 04 II
vs
11. april 14:00
33. runde
Schalke 04 II
Dortmund II
vs
18. april 14:00
34. runde
VfB Homberg
Schalke 04 II
vs
25. april 14:00
35. runde
Schalke 04 II
FC Köln II
vs
2. maj 14:00
36. runde
SV Rödinghausen
Schalke 04 II
vs
9. maj 14:00
37. runde
Schalke 04 II
Wattenscheid
vs
16. maj 14:00
38. runde