Luk
Logo for Schalke 04 II

Om Schalke 04 II

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af Schalke 04 II

Turnering Placering Form
Regionalliga Vest #14
har ikke vundet 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Schalke 04 II fra nyhedsarkivet

Nyheder om Schalke 04 II

26/10 15:53
22/06 08:48


Spillertrup for Schalke 04 II

Navn Position
Toni Tapalovic (41 år) Målmand
Soeren Ahlers (24 år) Målmand
Denis Wieszolek (25 år) Målmand
Bjoern Liebnau (22 år) Forsvar
Mike Brömer (24 år) Forsvar
Marvin Pachan (31 år) Forsvar
Henning Matriciani (21 år) Forsvar
Brooklyn Ezeh (20 år) Forsvar
Leo Scienza (23 år) Forsvar
Timo Becker (24 år) Forsvar
Sascha Dum (35 år) Midtbane
Daniel Kyerewaa (20 år) Midtbane
Diamant Berisha (21 år) Midtbane
Balouk Marouane (19 år) Midtbane
Janis Grinbergs (22 år) Midtbane
Rogier Krohne (34 år) Angreb
Christian Erwig (37 år) Angreb
Bleron Krasniqi (19 år) Angreb
Blendi Idrizi (23 år) Angreb
Fatih Candan (31 år) Angreb
Randy Gyamenah (21 år) Angreb
Sebastian Westerhoff (35 år)
Alexander Schiller
Patrick Prang (41 år)
Christoph Müller
Mike Holtheuer (38 år)
Louis Hulsmann (25 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Schalke 04 II
FC Köln II
1 – 2
15. august 15:00
1. runde
Alemannia Aachen
Schalke 04 II
1 – 1
21. august 14:00
2. runde
Schalke 04 II
Gladbach II
1 – 0
25. august 14:00
3. runde
Sportfreunde Lotte
Schalke 04 II
2 – 0
28. august 14:00
4. runde
Schalke 04 II
FC Wegberg-Beeck
2 – 0
4. september 14:00
5. runde
SV Rödinghausen
Schalke 04 II
1 – 0
10. september 18:30
6. runde
Schalke 04 II
RW Ahlen
5 – 3
14. september 19:30
7. runde
RW Essen
Schalke 04 II
1 – 0
17. september 19:30
8. runde
Schalke 04 II
SV Straelen
1 – 1
25. september 14:00
9. runde
Wuppertal
Schalke 04 II
3 – 0
2. oktober 14:00
10. runde
Schalke 04 II
Fortuna Köln
1 – 1
12. oktober 14:00
11. runde
Fortuna Düsseldorf II
Schalke 04 II
5 – 1
15. oktober 18:30
12. runde
Schalke 04 II
VfB Homberg
0 – 0
23. oktober 14:00
13. runde
Preußen Münster
Schalke 04 II
vs
29. oktober 19:00
14. runde
Bonner SC
Schalke 04 II
vs
7. november 14:00
15. runde
Schalke 04 II
Lippstadt
vs
13. november 14:00
16. runde
Oberhausen
Schalke 04 II
vs
20. november 14:00
17. runde
Schalke 04 II
KFC Uerdingen
vs
26. november 19:30
18. runde
SC Wiedenbrück
Schalke 04 II
vs
4. december 14:00
19. runde
FC Köln II
Schalke 04 II
vs
11. december 14:00
20. runde
Schalke 04 II
Alemannia Aachen
vs
18. december 14:00
21. runde
Gladbach II
Schalke 04 II
vs
22. januar 14:00
22. runde
Schalke 04 II
Sportfreunde Lotte
vs
29. januar 14:00
23. runde
FC Wegberg-Beeck
Schalke 04 II
vs
5. februar 14:00
24. runde
Schalke 04 II
SV Rödinghausen
vs
12. februar 14:00
25. runde
RW Ahlen
Schalke 04 II
vs
19. februar 14:00
26. runde
Schalke 04 II
RW Essen
vs
26. februar 14:00
27. runde
SV Straelen
Schalke 04 II
vs
5. marts 14:00
28. runde
Schalke 04 II
Wuppertal
vs
12. marts 14:00
29. runde
Fortuna Köln
Schalke 04 II
vs
19. marts 14:00
30. runde
Schalke 04 II
Fortuna Düsseldorf II
vs
26. marts 14:00
31. runde
VfB Homberg
Schalke 04 II
vs
2. april 14:00
32. runde
Schalke 04 II
Preußen Münster
vs
9. april 14:00
33. runde
Schalke 04 II
Bonner SC
vs
16. april 14:00
34. runde
Lippstadt
Schalke 04 II
vs
23. april 14:00
35. runde
Schalke 04 II
Oberhausen
vs
30. april 14:00
36. runde
KFC Uerdingen
Schalke 04 II
vs
7. maj 14:00
37. runde
Schalke 04 II
SC Wiedenbrück
vs
14. maj 14:00
38. runde