Luk
Logo for Desna

Om Desna

Land: Ukraine
Stadion: Stadion Yuri Gagarin
Placering: Chernihiv, Ukraine
Kapacitet: 12.006 tilskuere
Træner: Oleksandr Ryabokon


Turneringer med deltagelse af Desna

Turnering Placering Form
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Premier League #3
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Desna fra nyhedsarkivet

Nyheder om Desna

24/09 22:08
25/01 14:46


Spillertrup for Desna

Nr. Navn Position
1. Dmytro Sydorenko (18 år) Målmand
4. Evgeni Tsimbalyuk (25 år) Midtbane
6. Constantin Dima (22 år) Forsvar
8. Andriy Dombrovsky (25 år) Midtbane
9. Levan Arveladze (28 år) Midtbane
10. Andriy Totovitskiy (28 år) Midtbane
11. Vladislav Kalitvintsev (28 år) Angreb
12. Egor Kartushov (30 år) Midtbane
16. Yevhenii Belych (20 år) Midtbane
17. Andriy Gitchenko (36 år) Forsvar
19. Denys Demyanenko (21 år) Angreb
20. Denys Bezborodko (27 år) Angreb
22. Andriy Mostovy (33 år) Forsvar
25. Oleksiy Hutsuliak (23 år) Angreb
28. Pylyp Budkivsky (29 år) Angreb
72. Igor Litovka (33 år) Målmand
77. Maksym Degtyarov (28 år) Angreb
Illia Karavashenko (20 år) Målmand
Vadym Zhuk (30 år) Forsvar
Kristian Bilovar (20 år) Forsvar
Artem Sukhotsky (28 år) Forsvar
Yevgen Selin (33 år) Forsvar
Oleksandr Safronov (22 år) Forsvar
Ilya Shevtsov (21 år) Midtbane
Vikentiy Voloshyn (20 år) Angreb
Taras Zaviyskiy (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Desna
Zorya
0 – 1
16. december 13:00
1/8-finaler
Desna
Chornomorets Odesa
3 – 0
25. juli 18:30
1. runde
Mariupol
Desna
vs
1. august 16:00
2. runde
Desna
Inhulets Petrove
vs
9. august 18:30
3. runde
Desna
SC Dnipro-1
vs
14. august 16:00
4. runde
Dynamo Kiev
Desna
vs
21. august 16:00
5. runde
Desna
Veres Rivne
vs
28. august 16:00
6. runde
Vorskla
Desna
vs
11. september 16:00
7. runde
Desna
Rukh Lviv
vs
18. september 16:00
8. runde
Desna
Metalist 1925
vs
25. september 16:00
9. runde
Zorya
Desna
vs
2. oktober 16:00
10. runde
Olimpik Donetsk
Desna
0 – 0
16. oktober 16:00
11. runde
FC Minaj
Desna
vs
16. oktober 16:00
11. runde
Desna
FC Olexandriya
vs
23. oktober 16:00
12. runde
Shakhtar Donetsk
Desna
vs
30. oktober 16:00
13. runde
FC Lviv
Desna
vs
6. november 16:00
14. runde
Desna
FC Kolos Kovalivka
vs
20. november 16:00
15. runde
Chornomorets Odesa
Desna
vs
27. november 16:00
16. runde
Desna
Mariupol
vs
4. december 16:00
17. runde
Inhulets Petrove
Desna
vs
11. december 16:00
18. runde
SC Dnipro-1
Desna
vs
26. februar 16:00
19. runde
Desna
Dynamo Kiev
vs
5. marts 16:00
20. runde
Veres Rivne
Desna
vs
12. marts 16:00
21. runde
Desna
Vorskla
vs
19. marts 16:00
22. runde
Rukh Lviv
Desna
vs
2. april 16:00
23. runde
Metalist 1925
Desna
vs
9. april 16:00
24. runde
Desna
Zorya
vs
16. april 16:00
25. runde
Desna
Olimpik Donetsk
0 – 0
23. april 16:00
26. runde
Desna
FC Minaj
vs
23. april 16:00
26. runde
FC Olexandriya
Desna
vs
30. april 16:00
27. runde
Desna
Shakhtar Donetsk
vs
7. maj 16:00
28. runde
Desna
FC Lviv
vs
14. maj 16:00
29. runde
FC Kolos Kovalivka
Desna
vs
21. maj 16:00
30. runde