LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Sukkerbold Advertisement
Logo for Dynamo Kiev

Om Dynamo Kiev

Land: Ukraine
Grundlagt: 1927
Stadion: Dynamo Kiev
Kapacitet: 25.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Dynamo Kiev

Turnering Placering Form
Premier League #2
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Europa League Slutspil 1/8-finale
har spillet uafgjort i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 12 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dynamo Kiev fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dynamo Kiev

22/02 20:52
15/02 23:05
11/02 18:20
31/01 11:22
21/01 21:11
27/12 13:02
23/12 19:15
23/12 17:36
23/12 16:48
16/12 13:41


Spillertrup for Dynamo Kiev

Nr. Navn Position
1. George Buschan (23 år) Målmand
2. Pavlo Lukyanchuk (21 år) Forsvar
4. Aleksandar Pantic (25 år) Forsvar
5. Serhiy Sydorchuk (26 år) Midtbane
7. Benjamin Verbic (24 år) Midtbane
8. Vladimir Shepelev (20 år) Midtbane
9. Mykola Morozyuk (30 år) Midtbane
11. Junior Moraes (30 år) Angreb
13. Dmytro Khlobas (23 år) Angreb
15. Viktor Tsigankov (20 år) Midtbane
17. Serhiy Rybalka (27 år) Midtbane
18. Nikita Korzun (22 år) Midtbane
19. Denis Garmash (27 år) Midtbane
20. Oleg Gusev (34 år) Midtbane
23. Josip Pivaric (29 år) Midtbane
25. Derlis Gonzalez (23 år) Angreb
26. Mykyta Burda (22 år) Forsvar
29. Vitaly Buyalsky (25 år) Midtbane
30. Artem Shabanov (25 år) Midtbane
34. Yevhen Khacheridi (30 år) Forsvar
40. Mykola Shaparenko (19 år) Midtbane
41. Artem Biesiedin (21 år) Angreb
42. Vitalii Mykolenko (18 år) Forsvar
43. Nazariy Rusyn (19 år) Angreb
44. Tamás Kádár (27 år) Forsvar
45. Vladislav Kalitvintsev (25 år) Angreb
48. Bogdan Lednev (19 år) Angreb
70. Dieumerci Mbokani (32 år) Angreb
71. Denys Boyko (30 år) Målmand
72. Artur Rudko (25 år) Målmand
94. Tomasz Kedziora (23 år) Forsvar
Maksym Koval (25 år) Målmand
Antunes (30 år) Forsvar
Oleksandr Tymchyk (21 år) Forsvar
Nikita Kravchenko (20 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dynamo Kiev
Chornomorets Odesa
2 – 1
18. juli 18:00
1. runde
Shakhtar Donetsk
Dynamo Kiev
0 – 1
22. juli 18:30
2. runde
Dynamo Kiev
Young Boys
3 – 1
26. juli 18:30
3. runde
Dynamo Kiev
Karpaty
5 – 0
29. juli 18:30
3. runde
Young Boys
Dynamo Kiev
2 – 0
2. august 20:15
3. runde
Vorskla
Dynamo Kiev
0 – 0
6. august 18:30
4. runde
Dynamo Kiev
Zirka
3 – 0
11. august 18:00
5. runde
Maritimo
Dynamo Kiev
0 – 0
17. august 21:30
Playoff
Dynamo Kiev
Stal Kamianske
4 – 1
20. august 18:30
6. runde
Dynamo Kiev
Maritimo
3 – 1
24. august 18:45
Playoff
Mariupol
Dynamo Kiev
3 – 0
27. august 16:00
7. runde
Dynamo Kiev
FC Olexandria
3 – 0
10. september 18:30
8. runde
Dynamo Kiev
Skenderbeu
3 – 1
14. september 19:00
1. runde
Olimpik Donetsk
Dynamo Kiev
1 – 2
17. september 18:30
9. runde
Dynamo Kiev
Veres Rivne
0 – 0
23. september 18:30
10. runde
Partizan Beograd
Dynamo Kiev
2 – 3
28. september 21:05
2. runde
Zorya
Dynamo Kiev
4 – 4
1. oktober 18:30
11. runde
Chornomorets Odesa
Dynamo Kiev
2 – 1
15. oktober 18:30
12. runde
Dynamo Kiev
Young Boys
2 – 2
19. oktober 21:05
3. runde
Dynamo Kiev
Shakhtar Donetsk
0 – 0
22. oktober 18:30
13. runde
FC Olexandria
Dynamo Kiev
2 – 3
25. oktober 18:30
1/8-finaler
Karpaty
Dynamo Kiev
1 – 1
29. oktober 18:30
14. runde
Young Boys
Dynamo Kiev
0 – 1
2. november 19:00
4. runde
Dynamo Kiev
Vorskla
2 – 1
5. november 18:35
15. runde
Zirka
Dynamo Kiev
0 – 2
18. november 13:00
16. runde
Skenderbeu
Dynamo Kiev
3 – 2
23. november 21:05
5. runde
Stal Kamianske
Dynamo Kiev
0 – 2
26. november 18:30
17. runde
Desna
Dynamo Kiev
0 – 2
29. november 18:00
Kvartfinaler
Dynamo Kiev
Mariupol
5 – 1
3. december 18:35
18. runde
Dynamo Kiev
Partizan Beograd
4 – 1
7. december 19:00
6. runde
FC Olexandria
Dynamo Kiev
0 – 0
10. december 13:05
19. runde
Dynamo Kiev
St. Gallen
0 – 2
19. januar 16:35
Færdig
Haugesund
Dynamo Kiev
1 – 1
20. januar 16:35
Færdig
Sturm Graz
Dynamo Kiev
2 – 0
23. januar 16:35
Færdig
Östersunds FK
Dynamo Kiev
2 – 2
3. februar 16:30
Færdig
Sarpsborg 08
Dynamo Kiev
1 – 0
11. februar 16:30
Færdig
AEK Athen
Dynamo Kiev
1 – 1
15. februar 21:05
1/16-finaler
Dynamo Kiev
Olimpik Donetsk
1 – 0
18. februar 16:05
20. runde
Dynamo Kiev
AEK Athen
0 – 0
22. februar 19:00
1/16-finaler
Veres Rivne
Dynamo Kiev
vs
25. februar 16:00
21. runde
Dynamo Kiev
Zorya
vs
4. marts 16:00
22. runde
Lazio
Dynamo Kiev
vs
8. marts 21:05
1/8-finaler
Dynamo Kiev
Lazio
vs
15. marts 19:00
1/8-finaler