Luk

Luk
Logo for FC Olexandriya

Om FC Olexandriya

Land: Ukraine
Stadion: Stadion Nika
Placering: Oleksandria, Ukraine
Kapacitet: 7.000 tilskuere
Træner: Yury Gura


Turneringer med deltagelse af FC Olexandriya

Turnering Placering Form
Premier League #6
har ikke vundet 13 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Olexandriya fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Olexandriya

24/02 12:30
21/06 07:54
12/12 22:54
28/11 20:50
07/11 22:58
24/10 20:52
03/10 20:51
19/09 22:55


Spillertrup for FC Olexandriya

Nr. Navn Position
1. Valentyn Horokh (21 år) Målmand
2. Oleksandr Melnyk (22 år) Forsvar
4. Vladyslav Baboglo (23 år) Forsvar
5. Timur Stetskov (24 år) Forsvar
6. Kyrylo Kovalets (28 år) Midtbane
8. Ivan Kaliuzhnyi (24 år) Midtbane
10. Maksym Tretyakov (26 år) Midtbane
11. Denys Miroshnichenko (27 år) Midtbane
16. Kyrylo Dryshliuk (22 år) Midtbane
23. Vladimir Odaryuk (28 år) Angreb
31. Oleh Bilyk (24 år) Målmand
37. Serhiy Rybalka (32 år) Midtbane
99. Denys Ustymenko (23 år) Angreb
Georgiy Yermakov (20 år) Målmand
Valeriy Bondarenko (28 år) Forsvar
Demian Mykhailovych (18 år) Forsvar
Andriy Tsurikov (29 år) Midtbane
Yurii Kopina (25 år) Midtbane
Oleh Kozhushko (24 år) Midtbane
Denys Kostyshyn (24 år) Midtbane
Bohdan Biloshevskyi (22 år) Midtbane
Oleksandr Demchenko (26 år) Midtbane
Mykyta Sytnykov (17 år) Midtbane
Vladislav Kalitvintsev (29 år) Angreb
Sergiy Gryn (27 år) Angreb
Artur Avagymyan (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Zorya
FC Olexandriya
0 – 1
25. juli 18:30
1. runde
FC Minaj
FC Olexandriya
1 – 0
31. juli 16:00
2. runde
Olimpik Donetsk
FC Olexandriya
0 – 0
31. juli 16:00
2. runde
Shakhtar Donetsk
FC Olexandriya
1 – 2
7. august 18:30
3. runde
FC Lviv
FC Olexandriya
1 – 1
15. august 18:30
4. runde
FC Kolos Kovalivka
FC Olexandriya
0 – 1
22. august 18:30
5. runde
Chornomorets Odessa
FC Olexandriya
2 – 2
27. august 18:30
6. runde
FC Olexandriya
Inhulets Petrove
1 – 0
10. september 18:30
7. runde
Dynamo Kiev
FC Olexandriya
1 – 0
18. september 18:30
8. runde
FC Olexandriya
Mariupol
2 – 1
25. september 13:00
9. runde
Veres Rivne
FC Olexandriya
0 – 0
3. oktober 13:00
10. runde
FC Olexandriya
Vorskla
1 – 2
17. oktober 18:30
11. runde
Desna
FC Olexandriya
1 – 1
22. oktober 16:00
12. runde
Rukh Lviv
FC Olexandriya
0 – 0
31. oktober 16:00
13. runde
FC Olexandriya
Metalist 1925
2 – 0
5. november 18:30
14. runde
SC Dnipro-1
FC Olexandriya
3 – 1
20. november 18:30
15. runde
FC Olexandriya
Zorya
0 – 1
29. november 18:30
16. runde
FC Olexandriya
Olimpik Donetsk
0 – 0
4. december 16:00
17. runde
FC Olexandriya
FC Minaj
3 – 0
5. december 16:00
17. runde
FC Olexandriya
Shakhtar Donetsk
1 – 2
11. december 13:00
18. runde
FC Olexandriya
Vejle Boldklub
3 – 0
31. januar 15:30
Færdig
Randers FC
FC Olexandriya
2 – 2
6. februar 13:00
Færdig
FC Olexandriya
FC Lviv
0 – 0
26. februar 18:30
19. runde
FC Olexandriya
FC Kolos Kovalivka
0 – 0
5. marts 16:00
20. runde
FC Olexandriya
Chornomorets Odessa
0 – 0
14. marts 18:30
21. runde
Inhulets Petrove
FC Olexandriya
0 – 0
20. marts 16:00
22. runde
FC Olexandriya
Dynamo Kiev
0 – 0
2. april 16:00
23. runde
Mariupol
FC Olexandriya
0 – 0
9. april 16:00
24. runde
FC Olexandriya
Veres Rivne
0 – 0
16. april 16:00
25. runde
Vorskla
FC Olexandriya
0 – 0
23. april 16:00
26. runde
FC Olexandriya
Desna
0 – 0
30. april 16:00
27. runde
FC Olexandriya
Rukh Lviv
0 – 0
7. maj 16:00
28. runde
Metalist 1925
FC Olexandriya
0 – 0
14. maj 16:00
29. runde
FC Olexandriya
SC Dnipro-1
0 – 0
21. maj 16:00
30. runde