Luk
Logo for Zorya

Om Zorya

Land: Ukraine
Stadion: Slavutych Arena
Placering: Zaporozhya, Ukraine
Kapacitet: 11.883 tilskuere
Træner: Viktor Skripnik


Turneringer med deltagelse af Zorya

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe G #3
har tabt seneste kamp
Premier League #3
har vundet 4 hjemmekampe i træk
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Zorya fra nyhedsarkivet

Nyheder om Zorya

10/12 22:53
03/12 20:48
26/11 21:00
05/11 23:04
29/10 21:02
22/10 22:53
07/10 09:50
29/08 21:00
22/08 22:53
19/05 17:53


Spillertrup for Zorya

Nr. Navn Position
1. Vladislav Rybak (19 år) Målmand
4. Lovro Cvek (25 år) Forsvar
5. Agron Rufati (22 år) Forsvar
6. Leovigildo (25 år) Forsvar
7. Vladyslav Kochergin (25 år) Midtbane
8. Maksym Lunyov (23 år) Midtbane
9. Shahab Zahedi (26 år) Angreb
10. Dmytro Khomchenovskiy (31 år) Midtbane
11. Oleksandr Gladky (33 år) Angreb
15. Vitaliy Vernydub (33 år) Forsvar
17. Vladyslav Yemets (23 år) Forsvar
20. Joel Abu Hanna (23 år) Midtbane
21. Dmytro Ivanisenya (27 år) Midtbane
22. Vladyslav Kabayev (25 år) Angreb
23. Nikola Vasilj (25 år) Målmand
25. Artem Mylchenko (20 år) Midtbane
28. Artem Gromov (31 år) Midtbane
29. Egor Nazarina (23 år) Midtbane
30. Mykyta Shevchenko (28 år) Målmand
43. Daniel Alefirenko (21 år) Angreb
45. Denis Favorov (30 år) Midtbane
48. Maksym Kazakov (25 år) Midtbane
50. Sergiy Gryn (27 år) Angreb
53. Dmytro Matsapura (21 år) Målmand
80. Vladlen Yurchenko (27 år) Midtbane
90. Allahyar Sayyadmanesh (19 år) Angreb
97. Andrejs Ciganiks (24 år) Midtbane
Volodymyr Bilotserkovets (21 år) Midtbane
Denys Yanakov (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Desna
Zorya
3 – 1
22. august 16:00
1. runde
Zorya
Mariupol
0 – 1
13. september 16:00
2. runde
Zorya
Shakhtar Donetsk
2 – 2
20. september 16:00
3. runde
FC Lviv
Zorya
0 – 5
27. september 13:00
4. runde
Dynamo Kiev
Zorya
1 – 1
4. oktober 16:00
5. runde
Zorya
FC Kolos Kovalivka
1 – 1
17. oktober 18:30
6. runde
Leicester
Zorya
3 – 0
22. oktober 21:00
1. runde
Zorya
Rukh Lviv
4 – 0
25. oktober 18:30
7. runde
Zorya
Braga
1 – 2
29. oktober 18:55
2. runde
Inhulets Petrove
Zorya
1 – 1
1. november 18:30
8. runde
Zorya
AEK Athen
1 – 4
5. november 21:00
3. runde
Zorya
Vorskla
0 – 0
8. november 18:30
9. runde
AEK Athen
Zorya
0 – 3
26. november 18:55
4. runde
FC Minaj
Zorya
0 – 3
29. november 13:00
11. runde
Zorya
Leicester
1 – 0
3. december 18:55
5. runde
Zorya
SC Dnipro-1
3 – 1
6. december 16:00
12. runde
Braga
Zorya
2 – 0
10. december 21:00
6. runde
FC Olexandriya
Zorya
0 – 2
13. december 18:30
13. runde
Desna
Zorya
0 – 1
16. december 13:00
1/8-finaler
Zorya
Desna
2 – 1
13. februar 13:00
14. runde
Mariupol
Zorya
0 – 1
20. februar 13:00
15. runde
Shakhtar Donetsk
Zorya
0 – 1
28. februar 16:00
16. runde
Veres Rivne
Zorya
1 – 2
3. marts 13:00
Kvartfinaler
Zorya
FC Lviv
4 – 0
7. marts 16:00
17. runde
Zorya
Dynamo Kiev
0 – 2
14. marts 16:00
18. runde
FC Kolos Kovalivka
Zorya
1 – 0
21. marts 18:30
19. runde
Rukh Lviv
Zorya
0 – 2
3. april 16:00
20. runde
Zorya
Inhulets Petrove
2 – 0
11. april 13:00
21. runde
Vorskla
Zorya
4 – 2
17. april 16:00
22. runde
FC Olexandriya
Zorya
4 – 5
21. april 17:30
Semifinaler
Zorya
Olimpik Donetsk
2 – 1
25. april 13:00
23. runde
Olimpik Donetsk
Zorya
2 – 1
28. april 16:00
10. runde
Zorya
FC Minaj
1 – 0
2. maj 16:00
24. runde
SC Dnipro-1
Zorya
0 – 1
5. maj 18:00
25. runde
Zorya
FC Olexandriya
2 – 1
9. maj 13:00
26. runde
Dynamo Kiev
Zorya
1 – 0
13. maj 18:00
Finale