Luk
Logo for River Plate

Om River Plate

Land: Uruguay
Stadion: Estadio Federico Saroldi
Træner: Jorge Fossati


Turneringer med deltagelse af River Plate

Turnering Placering Form
Primera Division Apertura #5
er ubesejret 4 hjemmekampe i træk
Primera Division Clausura #14
har ikke vundet 4 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om River Plate fra nyhedsarkivet

Nyheder om River Plate

14/02 13:07
16/12 13:21
28/08 19:44
12/08 11:42
24/07 20:45


Spillertrup for River Plate

Nr. Navn Position
2. Guzman Rodriguez (21 år) Forsvar
3. Ivan Silva (28 år) Midtbane
4. Horacio David Salaberry (34 år) Forsvar
6. Facundo Silvera (24 år) Forsvar
7. Nicolas Rodrigues (30 år) Forsvar
9. Douglas Arezo (19 år) Angreb
11. Nicolas Gonzalez (24 år) Angreb
13. Gonzalo Viera Davyt (34 år) Forsvar
14. Marcos Montiel (26 år) Midtbane
15. Juan Plada (23 år) Midtbane
16. Juan Quintana (21 år) Angreb
18. Thiago Borbas (19 år) Angreb
19. Juan Olivera (40 år) Angreb
20. Sebastian Piriz (31 år) Midtbane
21. Cristian Villero (23 år) Angreb
22. Claudio Herrera (33 år) Forsvar
23. Matias Alonso (36 år) Angreb
25. Fabrizio Correa (20 år) Målmand
26. Santiago Casal (23 år) Forsvar
28. Jose Neris (21 år) Midtbane
29. Facundo Vigo (22 år) Midtbane
30. Adrian Leites (29 år) Angreb
Santiago Brunelli (23 år) Forsvar
Facundo Bonifazi (26 år) Forsvar
Jair Amaro (22 år) Forsvar
Gonzalo Castro (37 år) Midtbane
Ribair Rodriguez (34 år) Midtbane
Facundo Boné (26 år) Midtbane
Pablo González (26 år) Midtbane
Luciano Boggio (22 år) Midtbane
Francis D'Albenas (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Cerrito
River Plate
3 – 1
17. maj 00:30
1. runde
River Plate
Liverpool FC
3 – 2
24. maj 20:00
2. runde
Deportivo Maldonado
River Plate
0 – 0
30. maj 20:00
3. runde
Cerro Largo
River Plate
2 – 4
6. juni 22:15
4. runde
River Plate
Club Atlético Progreso
4 – 0
12. juni 20:00
5. runde
Sud America
River Plate
1 – 2
19. juni 15:00
6. runde
River Plate
Plaza Colonia
0 – 1
22. juni 20:00
7. runde
Fenix
River Plate
3 – 4
26. juni 20:00
8. runde
River Plate
Boston River
1 – 1
3. juli 19:00
9. runde
Montevideo Wanderers
River Plate
1 – 2
10. juli 22:15
10. runde
River Plate
Rentistas
0 – 0
17. juli 17:45
11. runde
Club Atletico Penarol
River Plate
2 – 0
1. august 23:00
12. runde
River Plate
Montevideo City Torque
3 – 3
7. august 20:00
13. runde
Villa Espanola
River Plate
1 – 1
15. august 18:15
14. runde
River Plate
Nacional
2 – 0
21. august 20:00
15. runde
River Plate
Cerrito
1 – 0
11. september 20:30
1. runde
Liverpool FC
River Plate
3 – 1
19. september 17:30
2. runde
River Plate
Deportivo Maldonado
1 – 2
25. september 18:15
3. runde
River Plate
Cerro Largo
0 – 4
2. oktober 20:30
4. runde
Club Atlético Progreso
River Plate
1 – 0
9. oktober 15:15
5. runde
River Plate
Sud America
5 – 1
16. oktober 15:30
6. runde
Plaza Colonia
River Plate
0 – 0
20. oktober 22:30
7. runde
River Plate
Fenix
0 – 0
25. oktober 21:00
8. runde
Boston River
River Plate
1 – 2
30. oktober 15:15
9. runde
River Plate
Montevideo Wanderers
0 – 1
3. november 13:45
10. runde
Rentistas
River Plate
1 – 0
6. november 20:30
11. runde
River Plate
Club Atletico Penarol
1 – 1
14. november 20:30
12. runde
Montevideo City Torque
River Plate
1 – 1
22. november 23:00
13. runde
River Plate
Villa Espanola
vs
30. november 13:45
14. runde