Luk
Logo for Oakland Roots

Om Oakland Roots

Land: USA
Træner: Jordan Ferrell


Turneringer med deltagelse af Oakland Roots

Turnering Placering Form
USL Championship #19
er ubesejret 3 kampe i træk
USL Championship Playoff Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Oakland Roots fra nyhedsarkivet

Nyheder om Oakland Roots

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Oakland Roots

Nr. Navn Position
1. Zeus de la Paz (26 år) Målmand
2. Ariel Mbumba (20 år) Midtbane
3. Soya Takahashi (25 år) Midtbane
4. Max Ornstil (27 år) Forsvar
5. Wal Fall (29 år) Forsvar
6. Tarek Morad (29 år) Forsvar
7. Matias Fissore (31 år) Midtbane
9. Jeremy Bokila (33 år) Angreb
10. Lindo Mfeka (27 år) Midtbane
11. Jesus Enriquez (24 år) Angreb
14. Tyler Blackwood (30 år) Angreb
15. Akeem Ward (25 år) Forsvar
16. Travian Sousa (20 år) Forsvar
17. Tarn Weir (22 år) Midtbane
18. Jose Hernandez (25 år) Midtbane
19. Joseph Restani (24 år) Angreb
20. Paul Blanchette (27 år) Målmand
21. Emrah Klimenta (30 år) Midtbane
22. Luis Flores (19 år) Midtbane
23. Memo Diaz (26 år) Midtbane
25. Quincy Amarikwa (34 år) Angreb
29. Brandon Allen (28 år) Angreb
33. Kai Greene (28 år) Forsvar
47. Taylor Bailey (24 år) Målmand
61. Johnny Rodriguez (23 år) Angreb
91. Yohannes Harish (28 år) Midtbane
Joseph Nane (34 år) Midtbane
Javier Mariona (17 år) Angreb
Brian Brown (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Phoenix Rising FC
Oakland Roots
3 – 0
9. maj 04:30
1. runde
L.A. Galaxy II
Oakland Roots
2 – 3
24. maj 02:00
1. runde
Sacramento Republic FC
Oakland Roots
3 – 3
3. juni 05:00
1. runde
Orange County SC
Oakland Roots
1 – 0
13. juni 04:00
1. runde
Oakland Roots
Austin Bold
0 – 0
27. juni 04:30
1. runde
San Diego Loyal
Oakland Roots
1 – 0
30. juni 04:30
1. runde
Sacramento Republic FC
Oakland Roots
0 – 0
8. juli 05:00
1. runde
Oakland Roots
Las Vegas Lights FC
1 – 2
11. juli 04:00
1. runde
L.A. Galaxy II
Oakland Roots
3 – 0
26. juli 02:00
1. runde
Oakland Roots
Orange County SC
0 – 3
1. august 02:30
1. runde
Oakland Roots
Phoenix Rising FC
0 – 1
5. august 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Oakland Roots
3 – 1
8. august 22:30
1. runde
Oakland Roots
Sacramento Republic FC
0 – 0
12. august 04:00
1. runde
Oakland Roots
L.A. Galaxy II
2 – 1
14. august 23:00
1. runde
New Mexico United
Oakland Roots
1 – 1
19. august 03:30
1. runde
Las Vegas Lights FC
Oakland Roots
1 – 3
22. august 04:30
1. runde
Oakland Roots
Phoenix Rising FC
3 – 1
26. august 04:00
1. runde
Oakland Roots
Tacoma Defiance
3 – 1
29. august 02:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Oakland Roots
3 – 0
4. september 01:30
1. runde
Las Vegas Lights FC
Oakland Roots
0 – 1
9. september 04:00
1. runde
Oakland Roots
San Diego Loyal
0 – 0
12. september 04:00
1. runde
Oakland Roots
Tacoma Defiance
3 – 1
16. september 04:00
1. runde
Oakland Roots
L.A. Galaxy II
0 – 1
19. september 04:00
1. runde
Oakland Roots
San Diego Loyal
2 – 1
23. september 04:00
1. runde
Orange County SC
Oakland Roots
2 – 1
26. september 04:00
1. runde
Oakland Roots
Las Vegas Lights FC
2 – 2
3. oktober 04:00
1. runde
Oakland Roots
Sacramento Republic FC
2 – 1
7. oktober 04:00
1. runde
Phoenix Rising FC
Oakland Roots
1 – 0
10. oktober 04:30
1. runde
Oakland Roots
Orange County SC
0 – 1
17. oktober 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Oakland Roots
0 – 0
21. oktober 04:00
1. runde
San Diego Loyal
Oakland Roots
3 – 4
25. oktober 00:00
1. runde
Oakland Roots
Sporting Kansas City II
1 – 0
31. oktober 03:00
1. runde
El Paso Locomotive
Oakland Roots
0 – 1
6. november 02:30
1/8-finaler
Orange County SC
Oakland Roots
6 – 5
14. november 04:00
Kvartfinaler