Luk
Logo for Tacoma Defiance

Om Tacoma Defiance

Land: USA


Turneringer med deltagelse af Tacoma Defiance

Turnering Placering Form


Se flere relaterede nyheder om Tacoma Defiance fra nyhedsarkivet

Nyheder om Tacoma Defiance

08/09 07:51
20/06 07:40
19/04 08:08


Spillertrup for Tacoma Defiance

Nr. Navn Position
17. Will Bruin (31 år) Angreb
31. Nick Hinds (23 år) Forsvar
32. Alec Diaz (19 år) Angreb
33. Samuel Rogers (21 år) Forsvar
38. Azriel Gonzalez (19 år) Midtbane
39. Marlon Vargas (20 år) Midtbane
48. Joshua Hardin (16 år) Forsvar
49. Reed Baker-Whiting (15 år) Midtbane
52. Eric Kinzner (17 år) Midtbane
74. Taylor Mueller (32 år) Forsvar
80. Ray Serrano (18 år) Midtbane
81. Danny Robles (19 år) Angreb
90. Jesus Perez (23 år) Midtbane
92. Abdoulaye Cissoko (21 år) Forsvar
97. Collin Fernandez (23 år) Midtbane
98. Antonee Burke-Gilroy (23 år) Midtbane
Cole Kulhanek (17 år) Forsvar
Danny Reynolds (23 år) Angreb
Austin Brummett (16 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Tacoma Defiance
Reno 1868 FC
1 – 3
7. marts 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
San Diego Loyal
1 – 2
12. marts 03:00
1. runde
Tacoma Defiance
Oklahoma City Energy FC
0 – 0
22. marts 21:30
1. runde
Tacoma Defiance
El Paso Locomotive
0 – 0
29. marts 22:30
1. runde
Orange County SC
Tacoma Defiance
0 – 0
5. april 04:00
1. runde
San Antonio FC
Tacoma Defiance
0 – 0
12. april 02:30
1. runde
Tacoma Defiance
Phoenix Rising FC
0 – 0
9. maj 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
L.A. Galaxy II
0 – 0
23. maj 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Austin Bold
0 – 0
27. maj 04:00
1. runde
FC Tulsa
Tacoma Defiance
0 – 0
31. maj 02:00
1. runde
Tacoma Defiance
Las Vegas Lights FC
0 – 0
6. juni 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Rio Grande Valley FC
0 – 0
21. juni 04:00
1. runde
El Paso Locomotive
Tacoma Defiance
0 – 0
28. juni 03:30
1. runde
New Mexico United
Tacoma Defiance
0 – 0
1. juli 03:00
1. runde
Oklahoma City Energy FC
Tacoma Defiance
0 – 0
12. juli 02:00
1. runde
Sacramento Republic FC
Tacoma Defiance
3 – 3
14. juli 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Portland Timbers II
3 – 0
19. juli 02:00
1. runde
Tacoma Defiance
New Mexico United
0 – 0
2. august 04:00
1. runde
Portland Timbers II
Tacoma Defiance
0 – 4
4. august 03:00
1. runde
L.A. Galaxy II
Tacoma Defiance
0 – 0
9. august 04:00
1. runde
Reno 1868 FC
Tacoma Defiance
2 – 1
9. august 04:30
1. runde
Tacoma Defiance
Colorado Springs Switchbacks FC
0 – 0
16. august 04:00
1. runde
Sacramento Republic FC
Tacoma Defiance
3 – 1
16. august 05:00
1. runde
Las Vegas Lights FC
Tacoma Defiance
3 – 1
20. august 04:30
1. runde
Austin Bold
Tacoma Defiance
0 – 0
24. august 02:30
1. runde
Phoenix Rising FC
Tacoma Defiance
0 – 0
29. august 04:30
1. runde
Real Monarchs SLC
Tacoma Defiance
1 – 0
5. september 04:00
1. runde
Portland Timbers II
Tacoma Defiance
3 – 0
10. september 04:00
1. runde
San Diego Loyal
Tacoma Defiance
0 – 0
14. september 00:00
1. runde
Reno 1868 FC
Tacoma Defiance
3 – 2
18. september 03:30
1. runde
Colorado Springs Switchbacks FC
Tacoma Defiance
0 – 0
20. september 02:00
1. runde
Sacramento Republic FC
Tacoma Defiance
3 – 3
21. september 04:30
1. runde
Tacoma Defiance
San Antonio FC
0 – 0
24. september 04:00
1. runde
Portland Timbers II
Tacoma Defiance
3 – 1
25. september 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Orange County SC
0 – 0
27. september 22:30
1. runde
Tacoma Defiance
Portland Timbers II
2 – 1
27. september 22:30
1. runde
Tacoma Defiance
Sacramento Republic FC
1 – 0
1. oktober 04:00
1. runde
Rio Grande Valley FC
Tacoma Defiance
0 – 0
4. oktober 02:30
1. runde
Tacoma Defiance
Reno 1868 FC
1 – 2
4. oktober 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
FC Tulsa
0 – 0
11. oktober 04:00
1. runde
Tacoma Defiance
Real Monarchs SLC
0 – 0
18. oktober 04:00
1. runde