Luk
Logo for Tampa Bay Rowdies

Om Tampa Bay Rowdies

Land: USA
Træner: Neill Collins


Turneringer med deltagelse af Tampa Bay Rowdies

Turnering Placering Form
USL Championship #1
er ubesejret 4 kampe i træk
USL Championship Playoff Finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 11 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Tampa Bay Rowdies fra nyhedsarkivet

Nyheder om Tampa Bay Rowdies

25/10 09:55
21/06 08:30
21/02 19:42
20/10 12:56
27/07 07:45
13/02 10:00
29/01 22:08
17/10 19:35
28/09 07:00
15/07 08:09


Spillertrup for Tampa Bay Rowdies

Nr. Navn Position
1. Evan Louro (25 år) Målmand
2. Conner Antley (26 år) Forsvar
3. Forrest Lasso (28 år) Forsvar
4. Lewis Hilton (28 år) Midtbane
5. Jordan Scarlett (26 år) Forsvar
7. Yann Ekra (31 år) Angreb
8. Zach Steinberger (29 år) Midtbane
9. Juan Tejada (24 år) Midtbane
10. Duba (32 år) Angreb
11. Leo Fernandes (29 år) Midtbane
13. Sebastian Guenzatti (30 år) Midtbane
14. Foster Langsdorf (25 år) Angreb
16. Max Lachowecki (29 år) Forsvar
17. Jordan Adebayo-Smith (20 år) Angreb
21. Dayonn Harris (24 år) Angreb
22. Jordan Doherty (21 år) Forsvar
23. Sebastian Dalgaard (30 år) Midtbane
25. Ian McGrane (26 år) Målmand
27. Laurence Wyke (25 år) Midtbane
29. Matthew Srbely (23 år) Midtbane
33. Aaron Guillen (28 år) Forsvar
56. Raiko Arozarena (24 år) Målmand
77. Lucky Mkosana (34 år) Angreb
97. Luiz Fernando Nascimento (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Tampa Bay Rowdies
Charlotte Independence
3 – 0
2. maj 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Pittsburgh Riverhounds
3 – 0
9. maj 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Phoenix Rising FC
2 – 1
16. maj 02:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Miami FC
2 – 1
23. maj 01:30
1. runde
New York Red Bulls II
Tampa Bay Rowdies
0 – 1
3. juni 01:00
1. runde
Charlotte Independence
Tampa Bay Rowdies
1 – 0
6. juni 01:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Loudoun United
2 – 1
12. juni 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Pittsburgh Riverhounds
1 – 2
20. juni 01:30
1. runde
Hartford Athletic
Tampa Bay Rowdies
0 – 1
27. juni 01:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Charleston Battery
1 – 0
3. juli 01:30
1. runde
Miami FC
Tampa Bay Rowdies
2 – 1
8. juli 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Hartford Athletic
0 – 1
14. juli 01:30
1. runde
Miami FC
Tampa Bay Rowdies
2 – 1
18. juli 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Loudoun United
3 – 1
25. juli 01:30
1. runde
Charlotte Independence
Tampa Bay Rowdies
2 – 0
1. august 01:00
1. runde
New York Red Bulls II
Tampa Bay Rowdies
1 – 2
7. august 01:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Hartford Athletic
1 – 0
14. august 01:30
1. runde
Pittsburgh Riverhounds
Tampa Bay Rowdies
0 – 0
19. august 00:00
1. runde
Loudoun United
Tampa Bay Rowdies
0 – 2
24. august 01:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Charlotte Independence
2 – 0
29. august 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Oakland Roots
3 – 0
4. september 01:30
1. runde
Charleston Battery
Tampa Bay Rowdies
0 – 1
8. september 01:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
New York Red Bulls II
6 – 0
12. september 01:30
1. runde
Atlanta United II
Tampa Bay Rowdies
0 – 2
19. september 01:30
1. runde
Hartford Athletic
Tampa Bay Rowdies
1 – 2
26. september 01:00
1. runde
Charleston Battery
Tampa Bay Rowdies
1 – 2
3. oktober 01:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Charleston Battery
4 – 2
8. oktober 02:00
1. runde
Pittsburgh Riverhounds
Tampa Bay Rowdies
2 – 0
11. oktober 00:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
New York Red Bulls II
1 – 1
16. oktober 01:30
1. runde
Tampa Bay Rowdies
Miami FC
3 – 0
21. oktober 01:30
1. runde
Loudoun United
Tampa Bay Rowdies
0 – 1
24. oktober 01:00
1. runde
Las Vegas Lights FC
Tampa Bay Rowdies
1 – 2
31. oktober 03:00
1. runde
Tampa Bay Rowdies
FC Tulsa
6 – 2
7. november 00:30
1/8-finaler
Tampa Bay Rowdies
Birmingham Legion
1 – 0
14. november 01:00
Kvartfinaler
Tampa Bay Rowdies
Louisville City FC
3 – 2
21. november 01:30
Semifinaler
Tampa Bay Rowdies
Orange County SC
vs
29. november 02:30
Finale