Luk
Logo for AGMK

Om AGMK

Land: Usbekistan
Træner: Mirjalol Kasimov


Turneringer med deltagelse af AGMK

Turnering Placering Form
AFC Champions League Kvalifikation Vinder
har vundet seneste kamp
AFC Champions League Gruppe A #4
har vundet seneste kamp
Superliga #3
har ikke vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AGMK fra nyhedsarkivet

Nyheder om AGMK

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for AGMK

Navn Position
Sukhrobjon Sultanov (31 år) Målmand
Botirali Ergashev (26 år) Målmand
Sheroz Djalolov (22 år) Forsvar
Sardor Rakhmanov (27 år) Forsvar
Vladimir Kozak (28 år) Forsvar
Farruh Nurlibaev (30 år) Forsvar
Sanat Shikhov (31 år) Forsvar
Boburbek Yuldashev (28 år) Forsvar
Murod Toshmatov (30 år) Forsvar
Abbosjon Otakhonov (26 år) Forsvar
Akramjon Komilov (25 år) Forsvar
Dilshod Djuraev (29 år) Forsvar
Mirjamol Kasimov (26 år) Midtbane
Vladimir Bubanja (32 år) Midtbane
Shohruh Gadoev (29 år) Midtbane
Oleksandr Kasyan (32 år) Midtbane
Sanzhar Tursunov (34 år) Midtbane
Mirgiyoz Suleymanov (30 år) Midtbane
Sanjar Shaakhmedov (31 år) Midtbane
Dilshod Akhmadaliev (27 år) Midtbane
Husniddin Gafurov (27 år) Angreb
Jasurbek Khaqimov (27 år) Angreb
Sanjar Jumaboev (19 år) Angreb
Zafar Polvonov (36 år) Angreb
Alvin Fortes (27 år) Angreb
Jovan Djokic (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AGMK
Lokomotiv Tashkent
2 – 1
9. marts 14:30
1. runde
Nasaf Qarshi
AGMK
1 – 1
14. marts 14:30
2. runde
AGMK
Pakhtakor Tashkent
0 – 3
18. marts 14:30
3. runde
AGMK
Navbahor Namangan
2 – 1
2. april 15:30
4. runde
Al-Gharafa
AGMK
0 – 1
7. april 17:20
Finale
Al Hilal
AGMK
2 – 2
15. april 21:00
1. runde
AGMK
FC Istiklol
2 – 3
18. april 21:00
2. runde
AGMK
Shabab Al-Ahli Dubai FC
2 – 1
21. april 21:00
3. runde
Shabab Al-Ahli Dubai FC
AGMK
3 – 1
24. april 21:00
4. runde
AGMK
Al Hilal
0 – 3
27. april 21:00
5. runde
FC Istiklol
AGMK
1 – 2
30. april 21:00
6. runde
Surkhon-2011
AGMK
0 – 1
6. maj 14:00
7. runde
Turon
AGMK
0 – 1
10. maj 15:40
5. runde
AGMK
Bunyodkor Tashkent
3 – 1
14. maj 15:55
8. runde
Mashal Muborak
AGMK
2 – 1
19. maj 14:30
9. runde
AGMK
Metallurg Bekobod
2 – 0
19. juni 17:00
10. runde
AGMK
Qizilqum Zarafshon
1 – 2
22. juni 17:00
6. runde
Andijon
AGMK
2 – 3
27. juni 17:00
11. runde
AGMK
Kokand 1912
2 – 1
3. juli 17:00
12. runde
Sogdiyona Jizzax
AGMK
0 – 0
31. juli 17:00
13. runde
Lokomotiv Tashkent
AGMK
1 – 1
7. august 17:00
14. runde
AGMK
Nasaf Qarshi
1 – 1
15. august 17:00
15. runde
Pakhtakor Tashkent
AGMK
1 – 0
26. august 16:00
16. runde
Navbahor Namangan
AGMK
0 – 0
10. september 16:00
17. runde
AGMK
Turon
2 – 0
15. september 16:00
18. runde
Qizilqum Zarafshon
AGMK
0 – 0
20. september 16:00
19. runde
AGMK
Surkhon-2011
1 – 0
26. september 15:30
20. runde
Bunyodkor Tashkent
AGMK
1 – 1
2. oktober 15:00
21. runde
AGMK
Mashal Muborak
3 – 2
15. oktober 14:00
22. runde
Metallurg Bekobod
AGMK
0 – 1
21. oktober 15:15
23. runde
AGMK
Andijon
3 – 2
4. november 12:00
24. runde
Kokand 1912
AGMK
2 – 2
20. november 10:00
25. runde
AGMK
Sogdiyona Jizzax
0 – 1
27. november 11:00
26. runde