Luk
Logo for Bunyodkor Tashkent

Om Bunyodkor Tashkent

Land: Usbekistan


Turneringer med deltagelse af Bunyodkor Tashkent

Turnering Placering Form
Superliga #5
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Bunyodkor Tashkent fra nyhedsarkivet

Nyheder om Bunyodkor Tashkent

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Bunyodkor Tashkent

Navn Position
Murotjon Zukhurov (38 år) Målmand
Akbar Turaev (32 år) Målmand
Dilshod Khamraev (26 år) Målmand
Sergei Simonenko (40 år) Forsvar
Sakhob Jurayev (34 år) Forsvar
Anvar Gafurov (39 år) Forsvar
Akmal Shorakhmedov (35 år) Forsvar
Khasan Askarov (27 år) Forsvar
Obid Djurabayev (35 år) Forsvar
Javlon Mirabdullaev (27 år) Forsvar
Davronbek Umirov (24 år) Forsvar
Chaker Zouaghi (36 år) Midtbane
Aleksandar Alempijevic (33 år) Midtbane
Alibobo Rakhmatullaev (30 år) Midtbane
Mirzokhid Gofurov (33 år) Midtbane
Nuridin Xasanov (27 år) Midtbane
Sardorbek Azimov (26 år) Midtbane
Sanjar Kodirkulov (24 år) Midtbane
Nurillo Tukhtasinov (24 år) Midtbane
Alisher Sanayev (34 år) Midtbane
Bobur Farhodov (25 år) Midtbane
Miraziz Jalolov (29 år) Angreb
Igor Taran (37 år) Angreb
Zabikhillo Urinboev (26 år) Angreb
Shakzodbek Nurmatov (30 år) Angreb
Javokhir Esonkulov (24 år) Angreb
Nordin Kamolov (27 år) Angreb
Khumoyun Murtazoev (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Bunyodkor Tashkent
Mashal Muborak
1 – 0
10. marts 14:30
1. runde
Metallurg Bekobod
Bunyodkor Tashkent
1 – 0
16. marts 14:30
2. runde
Bunyodkor Tashkent
Andijon
3 – 1
20. marts 14:30
3. runde
Kokand 1912
Bunyodkor Tashkent
0 – 0
2. april 13:15
4. runde
Bunyodkor Tashkent
Sogdiyona Jizzax
2 – 2
8. april 15:30
5. runde
Lokomotiv Tashkent
Bunyodkor Tashkent
2 – 1
16. april 15:15
6. runde
Bunyodkor Tashkent
Nasaf Qarshi
2 – 0
4. maj 16:00
7. runde
AGMK
Bunyodkor Tashkent
3 – 1
14. maj 15:55
8. runde
Bunyodkor Tashkent
Navbahor Namangan
0 – 0
18. maj 16:45
9. runde
Turon
Bunyodkor Tashkent
0 – 3
19. juni 17:00
10. runde
Qizilqum Zarafshon
Bunyodkor Tashkent
2 – 1
26. juni 17:00
11. runde
Surkhon-2011
Bunyodkor Tashkent
1 – 5
4. juli 17:00
12. runde
Pakhtakor Tashkent
Bunyodkor Tashkent
1 – 0
31. juli 17:00
13. runde
Mashal Muborak
Bunyodkor Tashkent
1 – 1
6. august 17:00
14. runde
Bunyodkor Tashkent
Metallurg Bekobod
2 – 0
13. august 17:00
15. runde
Andijon
Bunyodkor Tashkent
1 – 4
26. august 14:00
16. runde
Bunyodkor Tashkent
Kokand 1912
2 – 1
10. september 16:00
17. runde
Sogdiyona Jizzax
Bunyodkor Tashkent
0 – 0
16. september 16:00
18. runde
Bunyodkor Tashkent
Lokomotiv Tashkent
3 – 2
21. september 16:00
19. runde
Nasaf Qarshi
Bunyodkor Tashkent
5 – 0
27. september 16:00
20. runde
Bunyodkor Tashkent
AGMK
1 – 1
2. oktober 15:00
21. runde
Navbahor Namangan
Bunyodkor Tashkent
2 – 1
17. oktober 14:00
22. runde
Bunyodkor Tashkent
Turon
3 – 1
22. oktober 15:15
23. runde
Bunyodkor Tashkent
Qizilqum Zarafshon
1 – 0
4. november 14:15
24. runde
Bunyodkor Tashkent
Surkhon-2011
3 – 1
20. november 12:15
25. runde
Bunyodkor Tashkent
Pakhtakor Tashkent
3 – 2
27. november 11:00
26. runde