Luk
Logo for Lokomotiv Tashkent

Om Lokomotiv Tashkent

Land: Usbekistan


Turneringer med deltagelse af Lokomotiv Tashkent

Turnering Placering Form
Superliga #6
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Lokomotiv Tashkent fra nyhedsarkivet

Nyheder om Lokomotiv Tashkent

21/01 14:50
03/01 13:45


Spillertrup for Lokomotiv Tashkent

Nr. Navn Position
5. Kakha Makharadze (34 år) Midtbane
7. Azizbek Haydarov (36 år) Midtbane
8. Sherzodbek Karimov (32 år) Midtbane
12. Mamur Ikramov (39 år) Målmand
14. Azizbek Amonov (24 år) Angreb
17. Salim Mustafaev (30 år) Angreb
18. Timur Kapadze (40 år) Midtbane
19. Avazbek Ulasmaliev (21 år) Forsvar
21. Donier Usmanov (27 år) Angreb
23. Abdul Aziz Yusupov (28 år) Angreb
24. Davron Khashimov (29 år) Forsvar
29. Kuvondik Ruziev (27 år) Forsvar
30. Sardor Kabuldzhanov (34 år) Målmand
35. Javohir Ilyasov (27 år) Målmand
37. Sherzod Fayziev (29 år) Forsvar
44. Abror Karimov (27 år) Målmand
72. Bobur Ergashev (24 år) Midtbane
77. Zhasur Khasanov (32 år) Midtbane
80. Farrukhzhon Ibrokhimov (25 år) Forsvar
97. Alisher Shogulyamov (27 år) Angreb
Shukhrat Mukhammadiev (32 år) Midtbane
Marat Bikmaev (35 år) Midtbane
Ibrahim Rakhimov (37 år) Midtbane
Diyor Turopov (27 år) Midtbane
Karen Abramov (27 år) Midtbane
Salamat Kutybaev (35 år) Angreb
Murodbek Bobojonov (27 år) Angreb
Temurkhuja Abdukholiqov (30 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AGMK
Lokomotiv Tashkent
2 – 1
9. marts 14:30
1. runde
Lokomotiv Tashkent
Navbahor Namangan
1 – 2
14. marts 12:15
2. runde
Turon
Lokomotiv Tashkent
2 – 2
18. marts 12:15
3. runde
Lokomotiv Tashkent
Qizilqum Zarafshon
1 – 1
3. april 13:15
4. runde
Surkhon-2011
Lokomotiv Tashkent
0 – 1
9. april 13:15
5. runde
Lokomotiv Tashkent
Bunyodkor Tashkent
2 – 1
16. april 15:15
6. runde
Mashal Muborak
Lokomotiv Tashkent
1 – 4
5. maj 14:00
7. runde
Lokomotiv Tashkent
Metallurg Bekobod
1 – 3
11. maj 15:50
8. runde
Andijon
Lokomotiv Tashkent
1 – 2
17. maj 14:00
9. runde
Lokomotiv Tashkent
Kokand 1912
0 – 1
20. juni 17:00
10. runde
Sogdiyona Jizzax
Lokomotiv Tashkent
0 – 0
25. juni 17:00
11. runde
Pakhtakor Tashkent
Lokomotiv Tashkent
2 – 1
4. juli 17:00
12. runde
Lokomotiv Tashkent
Nasaf Qarshi
2 – 0
30. juli 17:00
13. runde
Lokomotiv Tashkent
AGMK
1 – 1
7. august 17:00
14. runde
Navbahor Namangan
Lokomotiv Tashkent
1 – 0
15. august 17:00
15. runde
Lokomotiv Tashkent
Turon
3 – 1
27. august 16:00
16. runde
Qizilqum Zarafshon
Lokomotiv Tashkent
0 – 0
11. september 16:00
17. runde
Lokomotiv Tashkent
Surkhon-2011
2 – 0
16. september 16:00
18. runde
Bunyodkor Tashkent
Lokomotiv Tashkent
3 – 2
21. september 16:00
19. runde
Lokomotiv Tashkent
Mashal Muborak
2 – 1
27. september 16:00
20. runde
Metallurg Bekobod
Lokomotiv Tashkent
1 – 2
1. oktober 15:15
21. runde
Lokomotiv Tashkent
Andijon
2 – 2
17. oktober 14:00
22. runde
Kokand 1912
Lokomotiv Tashkent
2 – 1
23. oktober 12:15
23. runde
Lokomotiv Tashkent
Sogdiyona Jizzax
1 – 0
5. november 12:00
24. runde
Lokomotiv Tashkent
Pakhtakor Tashkent
0 – 3
20. november 12:15
25. runde
Nasaf Qarshi
Lokomotiv Tashkent
1 – 3
27. november 11:00
26. runde