Luk
Logo for Pakhtakor Tashkent

Om Pakhtakor Tashkent

Land: Usbekistan
Træner: Pieter Huistra


Turneringer med deltagelse af Pakhtakor Tashkent

Turnering Placering Form
AFC Champions League Gruppe B #3
er ubesejret 3 kampe i træk
Superliga #1
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Pakhtakor Tashkent fra nyhedsarkivet

Nyheder om Pakhtakor Tashkent

28/01 14:50


Spillertrup for Pakhtakor Tashkent

Nr. Navn Position
1. Nikita Ribkin (29 år) Målmand
2. Yegor Krimets (29 år) Forsvar
3. Khoziakbar Alidzhanov (24 år) Forsvar
5. Akbarjon Ismatullaev (30 år) Forsvar
6. Jakhongir Akhmadov (23 år) Midtbane
7. Azimjon Akhmedov (29 år) Midtbane
12. Aleksandar Lobanov (35 år) Målmand
13. Iskander Shoykulov (28 år) Forsvar
14. Jamshid Boltaboev (25 år) Midtbane
15. Javokhir Sokhibov (26 år) Midtbane
16. Navruzbek Alimov (29 år) Angreb
17. Akobir Turaev (25 år) Angreb
18. Khozhimat Erkinov (20 år) Angreb
19. Shokhrukh Makhmukhodzhiev (23 år) Angreb
21. Kamoliddin Tadjiev (38 år) Forsvar
23. Aleksandr Merzlyakov (35 år) Forsvar
27. Sardor Sabirkhodjaev (27 år) Midtbane
28. Stanislav Andreyev (33 år) Midtbane
30. Temur Juraev (37 år) Målmand
31. Timur Khakimov (27 år) Angreb
34. Farrukh Sayfiev (30 år) Forsvar
35. Sanjar Kuvvatov (31 år) Målmand
37. Abdulloh Olimov (28 år) Midtbane
38. Abbosbek Makhstaliev (27 år) Midtbane
39. Mirzarakhimov Bakhodir (28 år) Midtbane
45. Sobit Sindarov (24 år) Midtbane
48. Timur Talipov (26 år) Midtbane
50. Umid Khamroev (24 år) Målmand
Eldorbek Suyunov (30 år) Målmand
Asilbek Omonov (28 år) Målmand
Akmal Tursunbaev (28 år) Målmand
Bojan Miladinovic (39 år) Forsvar
Anzur Ismailov (36 år) Forsvar
Ibrokhim Abdullaev (25 år) Forsvar
Umar Eshmuradov (29 år) Forsvar
Alisher Salimov (22 år) Forsvar
Shahzod Azmiddinov (21 år) Forsvar
Zhora Hovhannisian (34 år) Midtbane
Mushinjon Ubaydullaev (27 år) Midtbane
Bakhrom Abdurakhimov (33 år) Midtbane
Sharof Mukhiddinov (24 år) Midtbane
Azizbek Turgunbaev (27 år) Midtbane
Asadbek Sobirjonov (21 år) Midtbane
Khumoyunmirzo Iminov (21 år) Midtbane
Abrorbek Ismoilov (23 år) Midtbane
Diyor Kholmatov (19 år) Midtbane
Abbosbek Fayzullayev (18 år) Midtbane
Dragan Ceran (34 år) Angreb
Sherzod Temirov (23 år) Angreb
Polatkhoja Kholdorkhonov (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Zenit
Pakhtakor Tashkent
3 – 0
24. januar 08:05
Færdig
Spartak Moskva
Pakhtakor Tashkent
2 – 1
30. januar 13:00
Færdig
Nasaf Qarshi
Pakhtakor Tashkent
2 – 3
10. marts 14:30
1. runde
Pakhtakor Tashkent
Mashal Muborak
3 – 0
15. marts 14:30
2. runde
AGMK
Pakhtakor Tashkent
0 – 3
18. marts 14:30
3. runde
Pakhtakor Tashkent
Metallurg Bekobod
2 – 1
2. april 15:30
4. runde
Navbahor Namangan
Pakhtakor Tashkent
1 – 2
7. april 15:30
5. runde
Pakhtakor Tashkent
Tractor
3 – 3
14. april 17:00
1. runde
Al Quwa Al Jawiya
Pakhtakor Tashkent
0 – 0
17. april 17:00
2. runde
Sharjah Cultural Club
Pakhtakor Tashkent
4 – 1
20. april 20:00
3. runde
Pakhtakor Tashkent
Sharjah Cultural Club
1 – 1
23. april 20:00
4. runde
Tractor
Pakhtakor Tashkent
0 – 0
26. april 17:00
5. runde
Pakhtakor Tashkent
Al Quwa Al Jawiya
1 – 0
29. april 17:00
6. runde
Turon
Pakhtakor Tashkent
1 – 1
6. maj 14:00
7. runde
Pakhtakor Tashkent
Kokand 1912
3 – 0
12. maj 15:50
8. runde
Qizilqum Zarafshon
Pakhtakor Tashkent
0 – 1
19. maj 16:45
9. runde
Pakhtakor Tashkent
Sogdiyona Jizzax
0 – 0
19. juni 17:00
10. runde
Pakhtakor Tashkent
Andijon
1 – 0
23. juni 17:00
6. runde
Surkhon-2011
Pakhtakor Tashkent
0 – 4
27. juni 17:00
11. runde
Pakhtakor Tashkent
Lokomotiv Tashkent
2 – 1
4. juli 17:00
12. runde
Pakhtakor Tashkent
Bunyodkor Tashkent
1 – 0
31. juli 17:00
13. runde
Pakhtakor Tashkent
Nasaf Qarshi
1 – 0
6. august 17:00
14. runde
Mashal Muborak
Pakhtakor Tashkent
0 – 1
13. august 17:00
15. runde
Pakhtakor Tashkent
AGMK
1 – 0
26. august 16:00
16. runde
Metallurg Bekobod
Pakhtakor Tashkent
0 – 3
10. september 16:00
17. runde
Pakhtakor Tashkent
Navbahor Namangan
0 – 0
15. september 16:00
18. runde
Andijon
Pakhtakor Tashkent
1 – 0
19. september 13:00
19. runde
Pakhtakor Tashkent
Turon
3 – 1
25. september 15:30
20. runde
Kokand 1912
Pakhtakor Tashkent
4 – 2
1. oktober 13:00
21. runde
Pakhtakor Tashkent
Qizilqum Zarafshon
4 – 2
16. oktober 13:15
22. runde
Sogdiyona Jizzax
Pakhtakor Tashkent
1 – 0
24. oktober 13:00
23. runde
Pakhtakor Tashkent
Surkhon-2011
5 – 0
6. november 13:00
24. runde
Lokomotiv Tashkent
Pakhtakor Tashkent
0 – 3
20. november 12:15
25. runde
Bunyodkor Tashkent
Pakhtakor Tashkent
3 – 2
27. november 11:00
26. runde