Luk

bold.snak

Bold | UEFA koefficienter 21/22

1 2 3 ... 805 806 807 ... 1402 1403 1404 Vis alle sider  

Forfatter Indlæg
Kattejammer
bruger
27. maj 2015 21:34
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Go Ahead Eagles, som f√•r den hollandsk Fair Play-plads, er rykket ned, s√• 2 af de 3 FP-billetter g√•r til hold, der kommer til at spille EL-kval fra den n√¶stbedste r√¶kke. West Ham snuppede den engelske plads. Det er sidste gang der uddeles pladser i EL-kvallen som bel√łnning for Fair Play
Michael Collins
bruger
28. maj 2015 08:13
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Og klamme Liberec fik pokalen i Tjekkiet :0(
Michael Collins
bruger
28. maj 2015 21:57
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Bert har da vist lavet en lille fejl ang DK den plads der er i Q1 ser ud til kun at v√¶re Hobro el Randers der kan n√• den hvis man f√łlger de koff point han har sat op, men AAB kan da ogs√•, lad os h√•be det blir dem
Kattejammer
bruger
31. maj 2015 18:34
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Så er de danske deltagere i næste sæsons europæiske turneringer endeligt på plads.

Randers træder ind i EL Q1, hvor man vil være seedet. Allerede i Q2 er man dog useedet.
Br√łndby tr√¶der ind i EL Q1, og vil v√¶re seedet her og i Q2.
FC K√łbenhavn tr√¶der ind i EL Q2 og vil v√¶re seedet hele vejen frem til gruppespillet, hvor man st√•r til at g√• i andet seedningslag.
FC Midtjylland tr√¶der ind i CL Q2, hvor man vil v√¶re seedet. I alle efterf√łlgende runder vil man v√¶re useedet, b√•de i CL og EL.
Michael Collins
bruger
19. juni 2015 13:11
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Hvornår er der lodtrækning?og er det regions indelt i runde 1?
Kipvits
bruger
19. juni 2015 19:34
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Trækning bliver mandag kl 1300, og ja, det vil blive delt op i regioner.
"plast b√łjer sig ikke for passion. s√•dan er det bare!"

viv
bruger
20. juni 2015 11:32
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 14-15

Med Br√łndbys og Randers elendige seedning ser det godt nok sv√¶rt ud, kr√¶ver mindst 2 gange for Br√łndby og 3 gange for Randers at man er utrolig heldige i lodtr√¶kningen, for er ende i EL...

Bliver spændende Mandag, hvor 1. og 2. runde udtrækkes...


Dk. Br√łndby since 1985
Eng. Man U & Tottenh.since 1992 & 2009
Spa. Real Madrid since 2002
Tys. Dortmund since 1990


Kattejammer
bruger
22. juni 2015 09:25
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 15/16

CL-lodtrækningsgrupper. Lodtrækningen foregår kl. 12

1.runde

Seeded
The New Saints FC (WAL)
FC Levadia Tallinn (EST)
FC Pyunik (ARM)
FC Santa Coloma (AND)

Unseeded
Crusaders FC (NIR)
B36 Tórshavn (FRO)
Lincoln FC (GIB)
SS Folgore (SMR)

2.runde

Group 1
Seeded
APOEL FC (CYP)
NK Maribor (SVN)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
KKS Lech Poznań (POL)
Qarabağ FK (AZE)

Unseeded
FK Sarajevo (BIH)
FC Astana (KAZ)
FK Rudar Pljevlja (MNE)
FK Vardar (MKD)
Hibernians FC (MLT)

Group 2
Seeded
Celtic FC (SCO)
FC BATE Borisov (BLR)
Malmö FF (SWE)
HJK Helsinki (FIN)
Molde FK (NOR)
FC Midtjylland (DEN)

Unseeded
Winner first qualifying round tie 1
FK Ventspils (LVA)
FK ŇĹalgiris Vilnius (LTU)
Winner first qualifying round tie 3
Stjarnan (ISL)
Dundalk FC (IRL)

Group 3
Seeded
FC Steaua Bucureşti (ROU)
PFC Ludogorets Razgrad (BUL)
GNK Dinamo Zagreb (CRO)
FK Partizan (SRB)
Videoton FC (HUN)
KF Sk√ęnderbeu (ALB)

Unseeded
FC Dila Gori (GEO)
FK AS Trenč√≠n (SVK)
Winner first qualifying round tie 2
FC Milsami Orhei (MDA)
Winner first qualifying round tie 4
CS Fola Esch (LUX)

Michael Collins
bruger
22. juni 2015 10:02
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 15/16

hmm Må håbe dila gori eller Trencin kunne nakke enten steua, Lodogoretz eller Zagreb. Det må der være en lille chance for :0).

FCM ser temligt overskuelig ud og de b√łr g√• videre mod ligemeget hvem det blir men Dundalk har jeg set et par gange og d√•rlige er de bestemt ikke samt Stjarnan overraskede jo vildt sidste s√¶son men mon de kan g√łre det igen
Kattejammer
bruger
22. juni 2015 10:24
svar
anmeld

Sv: UEFA koefficienter 15/16

EL. 1.runde trækkes kl. 13

Group 1
Seeded
PFC Litex Lovech (BUL)
FC Sheriff (MDA)
Saint Johnstone FC (SCO)
NK Koper (SVN)
FC Torpedo Zhodino (BLR)

Unseeded
Odds BK (NOR)
FK Kuk√ęsi (ALB)
FK Jelgava (LVA)
Víkingur Reykjavík (ISL)
Alashkert FC (ARM)

Group 2
Seeded
West Ham United FC (ENG)*
FC Dinamo Tbilisi (GEO)
FC Spartak Trnava (SVK)
Valletta FC (MLT)
FC Dacia Chisinau (MDA)

Unseeded
Qäbälä FK (AZE)
KF Renova (MNE)
FC Lusitans (AND)
Newtown AFC (WAL)
FK Olimpic Sarajevo (BIH)

Group 3
Seeded
FH Hafnarfjördur (ISL)
FC Differdange 03 (LUX)
Rosenborg BK (NOR)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Aberdeen FC (SCO)

Unseeded
Bala Town FC (WAL)
KF Shk√ęndija (MKD)
SJK Seinäjoki (FIN)
Glenavon FC (NIR)
Víkingur (FRO)

Group 4
Seeded
IF Elfsborg (SWE)
Br√łndby IF (DEN)
Saint Patrick´s Athletic FC (IRL)
Linfield FC (NIR)
FK Vojvodina (SRB)

Unseeded
AC Juvenes/Dogana (SMR)
MTK Budapest (HUN)
FC Lahti (FIN)
NS√ć Runav√≠k (FRO)
Skonto FC (LVA)

Group 5
Seeded
HNK Hajduk Split (CRO)
Debreceni VSC (HUN)
FK ŇĹeljezničar (BIH)
PFC Beroe Stara Zagora (BUL)
Beitar Jerusalem FC (ISL)

Unseeded
FK Sutjeska (MNE)
FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
JK Sillamäe Kalev (EST)
FK Atlantas Klaipėda (LTU)
Balzan FC (MLT)

Group 6
Seeded
Apollon Limassol FC (CYP)
FK Crvena zvezda (SRB)
Randers FC (DEN)
FK Budućnost Podgorica (MNE)
FK Rabotnicki (MKD)

Unseeded
FC Kairat Almaty (KAZ)
FC Flora Tallinn (EST)
FC Saxan (MDA)
FK Spartaks Jūrmala (LVA)
UE Sant Julià (AND)

Group 7
Seeded
H҆K Zrinjski (CRO)
FC Aktobe (KAZ)
Jagiellonia Białystok (POL)
Shamrock Rovers FC (IRL)
AC Omonia (CYP)

Unseeded
N√Ķmme Kalju FC (EST)
FC Dinamo Batumi (GEO)
FC Shirak (ARM)
FC Progrès Niederkorn (LUX)
FK Kruoja Pakruojis (LTU)

Group 8
Seeded
AIK Solna (SWE)
Go Ahead Eagles (NED)*
İnter Bakı PİK (AZE)
KR Reykjavík (ISL)
HB Tórshavn (FRO)

Unseeded
Ferencv√°rosi TC (HUN)
FK Trakai (LTU)
VPS Vaasa (FIN)
Cork City FC (IRL)
KF Laçi (ALB)

Group 9
Seeded
Neftçi PFK (AZE)
NK DomŇĺale (SVN)
Str√łmsgodset IF (NOR)
F91 Dudelange (LUX)
M҆K ŇĹilina (SVK)

Unseeded
FK Čukarički (SRB)
Glentoran FC (NIR)
FK Mladost Podgorica (MNE)
University College Dublin AFC (IRL)*
FK Partizani (ALB)

Group 10
Seeded
WKS Śląsk Wrocław (POL)
҆K Slovan Bratislava (SVK)
NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
FC Botoşani (ROU)
FC Vaduz (LIE)
Birkirkara FC (MLT)

Unseeded
Ulisses FC (ARM)
NK Celje (SVN)
College Europa FC (GIB)
SP La Fiorita (SMR)
AUK Broughton FC (WAL)
Tskhinvali (GEO)

Bold | UEFA koefficienter 21/22

1 2 3 ... 805 806 807 ... 1402 1403 1404 Vis alle sider