LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement

VM i Rusland

14. JUNI – 15. JULI
præsenteres i samarbejde med
Kampe i 1. runde
Kampstart Kanal Kamp Gruppe Kommentatorer Resultat
14/06 17:00 Rusland – Saudi–Arabien VM Gruppe A Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 5 – 0
15/06 14:00 Egypten – Uruguay VM Gruppe A Martin Gottschalk & Morten Bisgaard 0 – 1
15/06 17:00 Marokko – Iran VM Gruppe B Lars Fink & Jan Michaelsen 0 – 1
15/06 20:00 Portugal – Spanien VM Gruppe B Jonas N. Kristensen & Glen Riddersholm 3 – 3
16/06 12:00 Frankrig – Australien VM Gruppe C Morten Thunø & Mikkel Bischoff 2 – 1
16/06 15:00 Argentina – Island VM Gruppe D Henrik Liniger & Lars Jacobsen 1 – 1
16/06 18:00 Peru – Danmark VM Gruppe C Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 0 – 1
16/06 21:00 Kroatien – Nigeria VM Gruppe D Andreas Kraul & Morten Bruun 2 – 0
17/06 14:00 Costa Rica – Serbien VM Gruppe E Henrik Liniger & Lars Jacobsen 0 – 1
17/06 17:00 Tyskland – Mexico VM Gruppe F Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 0 – 1
17/06 20:00 Brasilien – Schweiz VM Gruppe E Andreas Kraul & Morten Bruun 1 – 1
18/06 14:00 Sverige – Sydkorea VM Gruppe F Henrik Liniger & Lars Jacobsen 1 – 0
18/06 17:00 Belgien – Panama VM Gruppe G Jonas N. Kristensen & Glen Riddersholm 3 – 0
18/06 20:00 Tunesien – England VM Gruppe G Andreas Kraul & Morten Bruun 1 – 2
19/06 14:00 Colombia – Japan VM Gruppe H Henrik Liniger & Lars Jacobsen 1 – 2
19/06 17:00 Polen – Senegal VM Gruppe H Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 1 – 2
Kampe i 2. runde
Kampstart Kanal Kamp Gruppe Kommentatorer Resultat
19/06 20:00 Rusland – Egypten VM Gruppe A Lars Fink & Jan Michaelsen 3 – 1
20/06 14:00 Portugal – Marokko VM Gruppe B Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 1 – 0
20/06 17:00 Uruguay – Saudi–Arabien VM Gruppe A Martin Gottschalk & Morten Bisgaard 1 – 0
20/06 20:00 Iran – Spanien VM Gruppe B Jonas N. Kristensen & Glen Riddersholm 0 – 1
21/06 14:00 Danmark – Australien VM Gruppe C Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 1 – 1
21/06 17:00 Frankrig – Peru VM Gruppe C Jonas N. Kristensen & Glen Riddersholm 1 – 0
21/06 20:00 Argentina – Kroatien VM Gruppe D Henrik Liniger & Lars Jacobsen 0 – 3
22/06 14:00 Brasilien – Costa Rica VM Gruppe E Andreas Kraul & Morten Bruun 2 – 0
22/06 17:00 Nigeria – Island VM Gruppe D Henrik Fallesen & Mikkel Bischoff 2 – 0
22/06 20:00 Serbien – Schweiz VM Gruppe E Henrik Liniger & Lars Jacobsen 1 – 2
23/06 14:00 Belgien – Tunesien VM Gruppe G Andreas Kraul & Morten Bruun 5 – 2
23/06 17:00 Sydkorea – Mexico VM Gruppe F Jonas N. Kristensen & Glen Riddersholm 1 – 2
23/06 20:00 Tyskland – Sverige VM Gruppe F Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 2 – 1
24/06 14:00 England – Panama VM Gruppe G Andreas Kraul & Morten Bruun 6 – 1
24/06 17:00 Japan – Senegal VM Gruppe H Henrik Liniger & Lars Jacobsen 2 – 2
24/06 20:00 Polen – Colombia VM Gruppe H Jonas N. Kristensen & Glen Riddersholm 0 – 3
Bronzekamp
Kampstart Kanal Kamp Gruppe Kommentatorer Resultat
14/07 16:00 Belgien – England VM Bronzekamp Thomas Kristensen & Thomas Sørensen 2 – 0
Finale
Kampstart Kanal Kamp Gruppe Kommentatorer Resultat
15/07 17:00 Frankrig – Kroatien VM Finale Henrik Liniger & Brian Laudrup 4 – 2